Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 7 • L 7
6C
Sr
8C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMuszla koncertowa niszczeje. Szanse na remont – niewielkie
Muszla, Park Witosa - LG (4)
18.03.2016 | 13:00

Muszla koncertowa niszczeje. Szanse na remont – niewielkie

Miasto odpowiedziało na interpelację Jarosława Wenderlicha w sprawie muszli koncertowej w parku im. Wincentego Witosa.

Na zdjęciu: Korzystanie z muszli koncertowej jest obecnie niebezpieczne.

Fot. Leszek Grabowski

Muszla koncertowa w parku im. Wincentego Witosa stale niszczeje. Póki nie zostanie przeprowadzony remont obiektu, nie ma szans, aby jakakolwiek instytucja była zainteresowana organizacją imprez.

Interpelację w sprawie muszli koncertowej usytuowanej w parku im. Wincentego Witosa złożył radny Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Wenderlich. Jak informuje ratusz, obiekt jest w złym stanie technicznym, a użytkowanie go jest niebezpieczne z uwagi na spękanie ścian i stropu budynku.

Rozbiórka muszli kosztowałaby 55 tysięcy złotych, a remont – 80 tysięcy. Przygotowany dla ADM-u kosztorys nie obejmuje jednak m.in. naprawy dachu i instalacji elektrycznej oraz usunięcia przyczyn nierównomiernego osiadania budynku. „Budynek posadowiony jest na iłach. Dlatego, zdaniem Spółki, wykonanie remontu zabezpieczającego konstrukcję bez zabezpieczeń gruntowych jest nieopłacalne z uwagi na brak gwarancji, że budynek nie ulegnie dalszemu zniszczeniu” – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Obecnie miasto rozważa sfinansowanie zadania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego lub Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, ale ewentualne złożenie wniosku będzie możliwe dopiero po określeniu kryteriów aplikowania po środki. „Miasto bierze pod uwagę w pierwszej kolejności tereny zieleni, których rewaloryzacja nie będzie wymagała dodatkowych (poza wymaganymi w danym projekcie) nakładów z budżetu Miasta” – czytamy w piśmie podpisanym przez sekretarza Edwarda Dobrowolskiego.

Powiązane treści