Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 20 • L 20
18C
Sob
20C
Nd
16C
Pon
20C
Wt
19C
Sr
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMuszla koncertowa niszczeje. Szanse na remont – niewielkie
Muszla, Park Witosa - LG (4)
18.03.2016 | 13:00

Muszla koncertowa niszczeje. Szanse na remont – niewielkie

Na zdjęciu: Korzystanie z muszli koncertowej jest obecnie niebezpieczne.

Fot. Leszek Grabowski

Muszla koncertowa w parku im. Wincentego Witosa stale niszczeje. Póki nie zostanie przeprowadzony remont obiektu, nie ma szans, aby jakakolwiek instytucja była zainteresowana organizacją imprez.

Interpelację w sprawie muszli koncertowej usytuowanej w parku im. Wincentego Witosa złożył radny Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Wenderlich. Jak informuje ratusz, obiekt jest w złym stanie technicznym, a użytkowanie go jest niebezpieczne z uwagi na spękanie ścian i stropu budynku.

Rozbiórka muszli kosztowałaby 55 tysięcy złotych, a remont – 80 tysięcy. Przygotowany dla ADM-u kosztorys nie obejmuje jednak m.in. naprawy dachu i instalacji elektrycznej oraz usunięcia przyczyn nierównomiernego osiadania budynku. „Budynek posadowiony jest na iłach. Dlatego, zdaniem Spółki, wykonanie remontu zabezpieczającego konstrukcję bez zabezpieczeń gruntowych jest nieopłacalne z uwagi na brak gwarancji, że budynek nie ulegnie dalszemu zniszczeniu” – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Obecnie miasto rozważa sfinansowanie zadania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego lub Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, ale ewentualne złożenie wniosku będzie możliwe dopiero po określeniu kryteriów aplikowania po środki. „Miasto bierze pod uwagę w pierwszej kolejności tereny zieleni, których rewaloryzacja nie będzie wymagała dodatkowych (poza wymaganymi w danym projekcie) nakładów z budżetu Miasta” – czytamy w piśmie podpisanym przez sekretarza Edwarda Dobrowolskiego.

Powiązane treści