Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 14 • L 14
18C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
28C
Sr
28C
Czw
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMusztra na pokaz
Drużyna z Kościelca_1200x800_filtered
30.03.2016 | 10:05

Musztra na pokaz

To konkurs wymagający nieco umiejętności, przygotowań i odwagi.

Na zdjęciu: Drużyna z ZSP w Kościelcu na ubiegłorocznym przeglądzie ogólnopolskim w Tarnowie.

Fot. ZSP Kościelec

II Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych odbędzie się 1 kwietnia 2016 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kruszwicy ul. Kujawska 20, a patronują mu: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Starosta Inowrocławski, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kruszwicy.

-To impreza robiona zupełnie społecznie – mówi Jerzy Ćwikła z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kruszwicy. – A jej celem jest wyłonienie reprezentanta na mistrzostwa Polski w Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych.

W zeszłym roku na przegląd do Kruszwicy przyjechało sześć drużyn ze szkół „resortowych” z Bielic, Tucholi, Szubina, Kościelca. W tym roku będzie o jedną mniej, ale niezmiennie ich zadaniem będzie zaprezentowanie: musztry pojedynczego żołnierza, musztra zespołowa i najistotniejsza i najbardziej widowiskowa – kilkuminutowa musztra paradna z podkładem muzycznym.

Wszystko to oceniać będzie dwunastoosobowa komisja złożona m.in. z przedstawicieli wojska, policji, straży pożarnej. Uwaga zwracana będzie od kompletności i prawidłowości stroju, poprzez tempo, prawidłowość wykonywania komend, synchronizację po ogląd artystyczny układu.

Główną nagrodą jest wyjazd na mistrzostwa Polski i puchar Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Powiązane treści