Bydgoszcz
24C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 24 • L 24
23C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMyślęcinek zaprasza: Treningi Nordic Walking, zumby i Wielki Dzień Pszczół
pszczoły
04.08.2016 | 08:00

Myślęcinek zaprasza: Treningi Nordic Walking, zumby i Wielki Dzień Pszczół

Na zdjęciu: Gdy giną pszczoły - ginie życie. Dbajmy więc o nie nie tylko przy okazji Wiekiego Dnia Pszczół.

Fot. Stanisław Gazda

Mamy dla Was kilka propozycji aktywnego spędzenia czasu w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

We czwartek 4 sierpnia odbędzie się pierwszy z serii bezpłatnych treningów Nordic Walking z Gemma-aktywnie po zdrowie. Mile widziani zarówno początkujący, jak i osoby, które połknęły już bakcyla chodzenia z kijkami. Początek o godzinie 9, zbiórka obok pętli tramwajowej.

Kolejne spotkania zaplanowano na : 7.08.2016 r. (niedziela) godz. 17.00; 9.08.2016 r. (wtorek) godz. 18.00. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 661 933 224.

W najbliższą sobotę 7 sierpnia odbędzie się kolejny darmowy trening zumby na Różopolu. Start o godzinie 12 pod sceną. Należy zabrać ze sobą nakrycie głowy i coś do picia. Do wspólnego szaleństwa przy muzyce zaprosi Monika Żakowska. Kolejne takie spotkanie zaplanowano na 21 sierpnia i poprowadzi je Marta Ciesielska.

W poniedziałek 8 sierpnia w Myślęcinku zorganizowany zostanie IV Ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół. Tego dnia zoo i ogród botaniczny połączą siły, by pomóc odkrywać tajemnice pasieki. To już po raz kolejny Leśny Park przyłączył  się do programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.  W 2014 r. akcję przeprowadzono w Ogrodzie Botanicznym, a w ubiegłym roku w Ogrodzie Zoologicznym. W tym roku ogrody łączą siły na rzecz pszczół i wspólnie zapraszają do odkrywania tajemnic tych pożytecznych owadów.

Początek spotykania o godzinie 10 i 11.30. Zbiórka przy wejściu do botanika od strony ulicy Konnej. Najpierw będzie pogadanka o pszczołach,  krótki spacer po ogrodzie oraz pokaz uli przez specjalistę-pszczelarza Mateusza Andryszaka.  Następnie  pod opieką przewodnika – już w zoo (w tym dniu wstęp dla osób, które zgłoszą swój udział jest bezpłatny), rozpocznie się gra terenowa pn. „Zrób miejsce pszczołom”. Do wygrania nagrody. Dobrze będzie mieć ze sobą długopis.

Poza tym na terenie Ogrodu Zoologicznego będzie można degustować miód oraz kupić pszczele produkty z Pasieki „Gucio”.

Pierwsza grupa zakończy spotkanie ok. 12:45, druga ok. godz. 14:15.

Aby wziąć udział w imprezie, należy zadzwonić do piątku 5 sierpnia pod numer telefonu 883 319 228 i zgłosić swój udział (liczba miejsc ograniczona do 30 osób na jedno spotkanie) oraz określić godzinę przybycia (do wyboru 10 lub 11.30).

 

Powiązane treści