Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 11 • L 11
5C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaMZK zamówiło autobusy. A nowy Swing już w zajezdni
autobus, mercedes, linia 92 - st
01.09.2017 | 09:33

MZK zamówiło autobusy. A nowy Swing już w zajezdni

Do Bydgoszczy wkrótce trafi dziesięć mercedesów.

Na zdjęciu: Po Bydgoszczy będzie jeździć więcej mercedesów.

Fot. ST

Miejskie Zakłady Komunikacyjne podpisały umowę na zakup nowych autobusów marki Mercedes. Pojazdy trafią do Bydgoszczy najpóźniej za pół roku, zaś już teraz do zajezdni tramwajowej wjechał pierwszy z nowych Swingów.

MZK w środę podpisało umowę na dostarczenie dziesięciu autobusów przegubowych z firmą EvoBus. Za 14 mln zł do Bydgoszczy trafią fabrycznie nowe Mercedesy Conecto wyposażone  w klimatyzację, niską podłogę w całej przestrzeni pasażerskiej, rozkładane rampy ułatwiające podróże osobom niepełnosprawnym, bezprzewodowy Internet, czytelną informację pasażerską oraz system zapowiedzi przystanków, a także porty USB do ładowania telefonów i tabletów. EvoBus ma zrealizować zamówienie do lutego 2018 roku. W poprzednim zamówieniu MZK ta sama firma dostarczyła do Bydgoszczy jedenaście pojazdów.

W zajezdni na Toruńskiej jest już za to pierwszy z nowych Swingów zakupionych do obsługi tras na ul. Kujawskiej i Wojska Polskiego. Obecnie przechodzi testy, a regularne kursy rozpocznie pod koniec września. Dwa kolejne pojazdy wyjadą na tory do końca października. Łącznie miasto zakupiło 18 tramwajów (w tym trzy krótkie), a wkrótce ma podpisać umowę na zakup kolejnych trzech składów 3-członowych.

Powiązane treści