Bydgoszcz
24C
Niebo częściowo zachmurzone
53% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 24 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
28C
Pt
23C
Sob
29C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNa Camerimage warto być! Poleca go operatorom filmowym opiniotwórczy magazyn branżowy
50 festiwali
01.05.2018 | 12:00

Na Camerimage warto być! Poleca go operatorom filmowym opiniotwórczy magazyn branżowy

Na zdjęciu: Camerimage jest warty odwiedzenia...

Fot. Movie Maker

Także w 2018 roku festiwal Camerimage znalazł się na liście 50 najbardziej wartych odwiedzenia festiwali filmowych na świecie, według prestiżowego magazynu Movie Maker.

Camerimage jest festiwalem na którym operatorzy filmowi obowiązkowo muszą być zanim umrą – czytamy w magazynie. W 2017 r. przybyło ich 820 z 50 krajów. Tacy jak Christopher Doyle, Ed Lachman czy Anthony Dod Mantle zostali zmobilizowani przez międzynarodową publiczność do podzielenia się swoją wiedzą z chętnie chłonącymi ją widzami. Na Camerimage – pisze autor artykułu w Movie Maker – liczba wydarzeń kinematograficznych, paneli i warsztatów jest oszałamiająca, ale festiwal szczyci się przede wszystkim panelem „Get Noticed”, który skupia przedstawicieli agencji talentów z Europy i Stanów Zjednoczonych, którzy rzucają światło na to, jak najlepiej wykorzystać relacje ze swoimi agencjami artystycznymi i wybierać projekty, pomagające w tworzeniu marki już na wczesnym etapie kariery – zachwala bydgoski festiwal Movie Maker.

Powiązane treści