Bydgoszcz
25C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 25 • L 25
23C
Sob
21C
Nd
23C
Pon
27C
Wt
29C
Sr
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNa Camerimage warto być! Poleca go operatorom filmowym opiniotwórczy magazyn branżowy
50 festiwali
01.05.2018 | 12:00

Na Camerimage warto być! Poleca go operatorom filmowym opiniotwórczy magazyn branżowy

Na zdjęciu: Camerimage jest warty odwiedzenia...

Fot. Movie Maker

Także w 2018 roku festiwal Camerimage znalazł się na liście 50 najbardziej wartych odwiedzenia festiwali filmowych na świecie, według prestiżowego magazynu Movie Maker.

Camerimage jest festiwalem na którym operatorzy filmowi obowiązkowo muszą być zanim umrą – czytamy w magazynie. W 2017 r. przybyło ich 820 z 50 krajów. Tacy jak Christopher Doyle, Ed Lachman czy Anthony Dod Mantle zostali zmobilizowani przez międzynarodową publiczność do podzielenia się swoją wiedzą z chętnie chłonącymi ją widzami. Na Camerimage – pisze autor artykułu w Movie Maker – liczba wydarzeń kinematograficznych, paneli i warsztatów jest oszałamiająca, ale festiwal szczyci się przede wszystkim panelem „Get Noticed”, który skupia przedstawicieli agencji talentów z Europy i Stanów Zjednoczonych, którzy rzucają światło na to, jak najlepiej wykorzystać relacje ze swoimi agencjami artystycznymi i wybierać projekty, pomagające w tworzeniu marki już na wczesnym etapie kariery – zachwala bydgoski festiwal Movie Maker.

Powiązane treści