Bydgoszcz
17C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 17 • L 17
24C
Sr
26C
Czw
27C
Pt
15C
Sob
18C
Nd
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNa Gdańskiej ma być bezpieczniej. Pojawi się nowa sygnalizacja
osielsko_DK5_skrzyzowanie_ED
02.09.2017 | 07:29

Na Gdańskiej ma być bezpieczniej. Pojawi się nowa sygnalizacja

ZDMiKP czeka już na oferty.

Na zdjęciu: Skrzyżowanie Gdańskiej i Armii Krajowej czekają zmiany.

Fot. ED

Na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Armii Krajowej pojawi się nowa sygnalizacja świetlna. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej czeka już na oferty od potencjalnych wykonawców.

Światła zostaną zamontowane w ciągu drogi krajowej nr 5 na granicy Bydgoszczy i Osielska, gdzie co roku dochodzi do kilkudziesięciu kolizji i wypadków. Teraz kierowcy nie mają mieć problemu chociażby z wyjazdem z ul. Gdańskiej w kierunku Trójmiasta. Układ geometryczny skrzyżowania pozostanie niezmieniony, a przy okazji wybudowane zostaną brakujące fragmenty chodników koniecznych do skomunikowania przyległych obszarów.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej planował montaż sygnalizacji w tym miejscu już trzy lata temu, ale wtedy do realizacji nie doszło. Odrzucono też pomysł budowy  ronda, gdyż – jak tłumaczył na początku tego roku Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP – w przypadku Armii Krajowej zarejestrowano bardzo duże natężenia w relacji z ul. Gdańską, nieproporcjonalne do pozostałych wlotów.

22 sierpnia zarząd przedstawił zamówienie, a otwarcie ofert ma nastąpić 7 września. Wykonawca będzie miał 80 dni na realizację zadania.  Koszt realizacji inwestycji szacowano dotąd na 200 tysięcy złotych, dzięki m.in. wykorzystaniu sygnalizatorów wymienionych podczas wdrażania w centrum miasta systemu ITS.

Powiązane treści