Bydgoszcz
-8C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -8 • L -8
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNa Miedzyniu powstaje ulica. Koniec prac jeszcze w tym roku
Remont ulicy Chodkiewicza - LG (6)
17.12.2016 | 07:25

Na Miedzyniu powstaje ulica. Koniec prac jeszcze w tym roku

Prace budowlane będą kosztować 350 tys. zł.

Na zdjęciu: Po zakończeniu prac droga ma zamienić się z gruntowej w zbudowaną z kostki.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Trwa budowa ulicy Wiosennej na Miedzyniu. Drogowcy planują, że prace skończą się jeszcze w tym roku.

Budowany jest mający 220 metrów długości odcinek między Nakielską a Spacerową, przy którym znajduje się około 20 posesji. Nawierzchnia zostanie utworzona z kostki betonowej, wybudowane zostaną też zjazdy na posesje, progi zwalniające oraz niewielkie fragmenty chodników. Wprowadzony zostanie także zakaz ruchu dla ciężarówek.

Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku, będą kosztować 350 tysięcy złotych i zostaną objęte sześcioletnią gwarancją. Będzie to dwunasta ulica na Miedzyniu wybudowana w ramach programu inicjatyw lokalnych. Wcześniej twardą nawierzchnię układano na Kalinowej, Czeremchy, Rydzowej, Borowikowej, Koźlakowej, Bluszczowej, Makowej, Kokosowej, Poziomkowej, Kartuskiej i Przyleśnej. W ramach miejskiego programu utwardzania dróg gruntownych prace mają być wkrótce prowadzone także na ul. Pijarów, Leszczyna, Osada, Botanicznej, Jeżynowej i Siewnej.

Program inicjatyw lokalnych zakłada współpracę mieszkańców z miastem. Stowarzyszenia bydgoszczan, które zbiorą środki na realizację inwestycji na poziomie 25 procent, mogą liczyć na wykonanie prac w bieżącym roku budżetowym. Jest to sposób m.in. na remonty ulic o niewielkim znaczeniu komunikacyjnym. Do tej pory miasto zrealizowało wszystkie zadania zgłoszone przez mieszkańców, które spełniły wymogi formalne.

Powiązane treści