Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 19 • L 19
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNa Miedzyniu powstaje ulica. Koniec prac jeszcze w tym roku
Remont ulicy Chodkiewicza - LG (6)
17.12.2016 | 07:25

Na Miedzyniu powstaje ulica. Koniec prac jeszcze w tym roku

Na zdjęciu: Po zakończeniu prac droga ma zamienić się z gruntowej w zbudowaną z kostki.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Trwa budowa ulicy Wiosennej na Miedzyniu. Drogowcy planują, że prace skończą się jeszcze w tym roku.

Budowany jest mający 220 metrów długości odcinek między Nakielską a Spacerową, przy którym znajduje się około 20 posesji. Nawierzchnia zostanie utworzona z kostki betonowej, wybudowane zostaną też zjazdy na posesje, progi zwalniające oraz niewielkie fragmenty chodników. Wprowadzony zostanie także zakaz ruchu dla ciężarówek.

Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku, będą kosztować 350 tysięcy złotych i zostaną objęte sześcioletnią gwarancją. Będzie to dwunasta ulica na Miedzyniu wybudowana w ramach programu inicjatyw lokalnych. Wcześniej twardą nawierzchnię układano na Kalinowej, Czeremchy, Rydzowej, Borowikowej, Koźlakowej, Bluszczowej, Makowej, Kokosowej, Poziomkowej, Kartuskiej i Przyleśnej. W ramach miejskiego programu utwardzania dróg gruntownych prace mają być wkrótce prowadzone także na ul. Pijarów, Leszczyna, Osada, Botanicznej, Jeżynowej i Siewnej.

Program inicjatyw lokalnych zakłada współpracę mieszkańców z miastem. Stowarzyszenia bydgoszczan, które zbiorą środki na realizację inwestycji na poziomie 25 procent, mogą liczyć na wykonanie prac w bieżącym roku budżetowym. Jest to sposób m.in. na remonty ulic o niewielkim znaczeniu komunikacyjnym. Do tej pory miasto zrealizowało wszystkie zadania zgłoszone przez mieszkańców, które spełniły wymogi formalne.

Powiązane treści