Bydgoszcz
0C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L 0
4C
Nd
7C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINa poczcie zapłacisz kartą
money-256319_1280
26.02.2016 | 01:15

Na poczcie zapłacisz kartą

Z takiej opcji będzie można skorzystać od czerwca 2016 roku.

Na zdjęciu: Poczta Polska będzie akceptować karty VISA i MasterCard.

Fot. wolny dostęp

8,5 tys. terminali POS trafi do wszystkich placówek Poczty Polskiej. Z urządzeń będzie można korzystać od czerwca 2016 roku.

Przy pomocy karty płatniczej będzie można skorzystać ze wszystkich usług pocztowych t.j. np. rozliczenie za przesyłki pobraniowe, zakup znaczków pocztowych lub towarów handlowych. Do transakcji wykonywanych przy użyciu karty nie będą naliczane dodatkowe opłaty oraz nie będzie ustalonego limitu kwotowego. Poczta będzie akceptować płatności kartami VISA i MasterCard, w tym również tzw. zbliżeniowymi. Osoby posiadające karty zagranicznych banków będą mogli, dzięki usłudze DCC, dokonać płatności w walucie karty.

Ponadto terminale POS umożliwią również skorzystanie z innych usług. Za ich pośrednictwem będzie można m.in. wypłacić gotówkę w placówce pocztowej oraz wykupić doładowanie do telefonu komórkowego.

Wprowadzenie płatności bezgotówkowych ma ułatwić i przyśpieszyć obsługę klientów oraz zwiększyć komfort korzystania z usług oferowanych przez Pocztę Polską. Pierwsze terminale POS mają pojawić się już w marcu i kwietniu. Pilotaż zostanie przeprowadzony w 200 placówkach. Do końca czerwca wszystkie placówki mają być wyposażone w terminale POS. Jednak wdrożenie produkcyjne płatności ma rozpocząć się już 1 czerwca tego roku.

Powiązane treści