Bydgoszcz
17C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 17 • L 17
15C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
19C
Sob
17C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINa Starym Rynku rosną „Kilometry Dobra”
DSCF0063_1200x800
05.06.2016 | 14:14

Na Starym Rynku rosną „Kilometry Dobra”

Na zdjęciu: Także od bydgoszczan zależy, czy pobity zostanie rekord Guinessa!

Fot. Stanisław Gazda

To już prawie finał akcji, która łączy w sobie filantropię i próbę pobicia rekordu Guinnessa w ułożeniu monet jednozłotowych w jak najdłuższym ciągu. Organizatorem  jest Polski Instytut Filantropii, który już po raz trzeci tworzy takie wydarzenie. W ubiegłorocznej edycji kampanii udział wzięło 30 krajowych organizacji pozarządowych, które łącznie zebrały ponad milion zł.

Każde miasto w Polsce prezentuje tylko jedna organizacja. W Bydgoszczy jest to Fundacja Wiatrak, która już po raz drugi bierze udział w tej akcji. Pieniądze zebrane w tym roku przeznaczy na rehabilitację osób z niepełnosprawnością. Uzyskane fundusze pozwolą na dalsze prowadzenie zajęć muzycznych, plastycznych, teatralnych oraz organizowanie spotkań terapeutycznych ułatwiających radzenie sobie z chorobą, własnymi ograniczeniami oraz stresem. Prowadzone będą również zajęcia ruchowe, takie jak gimnastyka i nordic walking.

Przez cały czas Trwania Jarmarku Świętojańskiego wolontariusze akcji „Kilometry Dobra” będą na Starym Rynku zbierać pieniądze i sklejać w kolejne odcinki. Około godziny 18.00 będzie wiadomo ile uda się dziś uzbierać, ale na tę chwilę, po trzech miesiącach trwania akcji jest to około 21,5 tysiąca złotych.

Przy okazji akcji „Wiatrak” stworzył miejsce zabaw dla dzieci z wolontariuszami europejskimi.

Powiązane treści