Bydgoszcz
18C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINa Starym Rynku rosną „Kilometry Dobra”
DSCF0063_1200x800
05.06.2016 | 14:14

Na Starym Rynku rosną „Kilometry Dobra”

Na zdjęciu: Także od bydgoszczan zależy, czy pobity zostanie rekord Guinessa!

Fot. Stanisław Gazda

To już prawie finał akcji, która łączy w sobie filantropię i próbę pobicia rekordu Guinnessa w ułożeniu monet jednozłotowych w jak najdłuższym ciągu. Organizatorem  jest Polski Instytut Filantropii, który już po raz trzeci tworzy takie wydarzenie. W ubiegłorocznej edycji kampanii udział wzięło 30 krajowych organizacji pozarządowych, które łącznie zebrały ponad milion zł.

Każde miasto w Polsce prezentuje tylko jedna organizacja. W Bydgoszczy jest to Fundacja Wiatrak, która już po raz drugi bierze udział w tej akcji. Pieniądze zebrane w tym roku przeznaczy na rehabilitację osób z niepełnosprawnością. Uzyskane fundusze pozwolą na dalsze prowadzenie zajęć muzycznych, plastycznych, teatralnych oraz organizowanie spotkań terapeutycznych ułatwiających radzenie sobie z chorobą, własnymi ograniczeniami oraz stresem. Prowadzone będą również zajęcia ruchowe, takie jak gimnastyka i nordic walking.

Przez cały czas Trwania Jarmarku Świętojańskiego wolontariusze akcji „Kilometry Dobra” będą na Starym Rynku zbierać pieniądze i sklejać w kolejne odcinki. Około godziny 18.00 będzie wiadomo ile uda się dziś uzbierać, ale na tę chwilę, po trzech miesiącach trwania akcji jest to około 21,5 tysiąca złotych.

Przy okazji akcji „Wiatrak” stworzył miejsce zabaw dla dzieci z wolontariuszami europejskimi.

Powiązane treści