Bydgoszcz
-3C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -3 • L -3
-5C
Czw
-4C
Pt
-8C
Sob
-5C
Nd
-9C
Pon
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINadchodzą duże zmiany w pogodzie. Cyklon Dieter „przewietrzy” region
Pierwszy śnieg - LG 6
10.01.2017 | 20:00

Nadchodzą duże zmiany w pogodzie. Cyklon Dieter „przewietrzy” region

W miejsce mrozów i smogu pojawią się obfite opady śniegu i silny wiatr - prognozują synoptycy.

Na zdjęciu: Mieszkańcy regionu powinni przygotować się na kolejne opady śniegu.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

W środę ma nastąpić gwałtowna zmiana pogody, również na terenie regionu kujawsko-pomorskiego – alarmują meteorolodzy. Do kraju nadciągną cieplejsze masy powietrza, ale przyniosą ze sobą spore opady śniegu oraz silny wiatr.

CZYTAJ TAKŻE: Fatalny stan jakości powietrza w Bydgoszczy. Normy zanieczyszczeń zostały przekroczone

Mroźna aura, która dawała się we znaki na terenie całej Polski, powinna odejść w nadchodzących godzinach w cień. Wyż, który determinował pogodę w ostatnich dniach, zostanie wyparty przez niż, co spowoduje wzrost temperatury, ale również spore zachmurzenie i wspomniane opady śniegu. Wymiana mas powietrza oznacza również wiatr, w niektórych wypadkach – porywisty.

Tak ma być między innymi w Kujawsko-Pomorskiem. W środę oraz czwartek synoptycy przestrzegają przed podmuchami wiatru sięgającymi nawet 75-80 kilometrów na godzinę. Cyklon Dieter, który będzie wiał nad regionem, przyniesie jednak również swoiste „przewietrzenie” regionu, nad którego miastami (podobnie jak w innych częściach Polski) pojawił się w ostatnich kilkudziesięciu godzinach niebezpieczny dla zdrowia smog. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega jednak, że pojawiający się silny wiatr „może miejscami spowodować zawieje i zamiecie śnieżne”.

Temperatura w środę w ciągu dnia ma wynieść -3 stopnie Celsjusza, a w nocy – stopień mniej. Z kolei już w czwartek termometry mają wskazać dodatnią temperaturę.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail