Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -2 • L -2
-1C
Wt
-0C
Sr
1C
Czw
3C
Pt
8C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNadchodzi największa impreza sportowa w historii UKW. Uroczyste otwarcie na Wyspie Młyńskiej
akademickie mistrzostwa świata strzelectwo
07.09.2016 | 12:25

Nadchodzi największa impreza sportowa w historii UKW. Uroczyste otwarcie na Wyspie Młyńskiej

Mistrzostwa odbędą się w dniach 14-18 września.

Na zdjęciu: fragment plakatu promującego zawody.

Fot. mat. prasowe

W dniach 14-19 września odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w Strzelectwie Sportowym. Do Bydgoszczy zjedzie kilkuset zawodników z kilkudziesięciu państw.

Uroczyste rozpoczęcie mistrzostw odbędzie się 13 września na Wyspie Młyńskiej. Zaprezentowane zostaną tam wszystkie reprezentacje, które następnie złożą ślubowanie, a część artystyczną wypełni koncert  Agnieszki Twardowskiej, studentki UKW i finalistki programu The Voice of Poland. Początek otwarcia zaplanowano na godzinę 18:00.

Na mistrzostwa przyleci do Bydgoszczy 325 osób z 29 państw, dzięki czemu wyrównany zostanie rekord liczby uczestników imprezy ustanowiony w 2008 roku w Chinach. Aby przygotować się do zawodów, wyremontowano za niemal pół miliona złotych obiekty przy ul. Gdańskiej. Mistrzostwa odbywać się będą też w hali tenisowej Zawiszy oraz w strzelnicy przy ul. Rynkowskiej. – To będzie największe tego typu wydarzenie w historii naszej uczelni, ale liczymy, że nie ostatnie – mówił podczas konferencji prasowej prorektor ds. studenckich i jakości kształcenia UKW dr hab. Benedykt Odya.

Reprezentacja Polski ma liczyć 32 osoby, w tym ponad 20 zawodników. Bydgoskiego Zawiszę będzie reprezentować czterech sportowców – Jakub Werys, Klaudia Breś, Bartosz Jasiecki i Aneta Stankiewicz. – Mamy duże szanse na dobry występ. Ostatnio odbywała się w Bydgoszczy III runda Pucharu Polski, więc jesteśmy zaznajomieni ze strzelnicą – zapewniał Werys, który na poprzednich mistrzostwach zajął czwarte miejsce. Teraz liczy, że uda mu się zdobyć medal.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail