Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNadzieja prysła. Zawisza przegrał z Wigrami
Zbigniew Smółka - LG (2)
14.05.2016 | 21:07

Nadzieja prysła. Zawisza przegrał z Wigrami

W sobotnim meczu I ligi piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przegrali na własnym boisku z Wigrami Suwałki.

Na zdjęciu: Trener Zawiszy Zbigniew Smółka

W sobotnim meczu 31. kolejki I ligi Zawisza Bydgoszcz przegrał z Wigrami Suwałki 1:2. Bydgoszczanie objęli prowadzenie po przerwie, ale później do siatki trafiali goście.

W I połowie nieco więcej sytuacji stworzył Zawisza, ale żaden z bramkarzy nie skapitulował. 240 sekund po wznowieniu gry Wasyl Panajotow wykorzystał dośrodkowanie Blażo Igumanovicia i wyprowadził Zawiszę na prowadzenie.

Bydgoszczanie mogli zdobyć drugą bramkę, ale dobrą okazję zmarnował Mica. Później do głosu doszli przyjezdni, którym jednak zdecydowanie pomogli Niebiesko-Czarni. W 62. minucie gry Piotr Stawarczyk chciał przeciąć dośrodkowanie, ale zrobił to tak niefortunnie, że skierował piłkę do bramki Damiana Węglarza. Dziesięć minut później do siatki trafił Miłosz Kozak, ustalając wynik meczu na 2:1 do Wigier.

Strata Zawiszy do Wisły Płock – wynosząca siedem punktów – pozostała niezmieniona. Jeśli w niedzielę wicelider wygra w Głogowie, zapewni sobie awans do Ekstraklasy na trzy kolejki przed końcem rozgrywek.