Bydgoszcz
22C
Burze
83% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 23 • L 20
20C
Nd
22C
Pon
22C
Wt
24C
Sr
26C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNagrody dla firm z regionu. Wręczono je na targach przemysłu obronnego
sławomir obręcki_ nagroda Nitro-Chem XXVI Targi Przemysłu Obronnego Kielce
11.09.2018 | 18:36

Nagrody dla firm z regionu. Wręczono je na targach przemysłu obronnego

Nagrody Defender wręczono podczas gali wieńczącej XXVI Targi Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Na zdjęciu: Nagrodę dla firmy Nitro-Chem odebrał podczas gali w Kielcach członek zarządu Sławomir Obrębski.

Fot. Targi Kielce/ YouTube

W Kielcach zakończył się XXVI Salon Przemysłu Obronnego. Na jego zakończenie odbyła się uroczysta gala, na której wręczono nagrody dla firm związanych z branżą wojskową.

Wśród wyróżnionych są firmy i jednostki wojskowe z Kujaw i Pomorza. Nagrodę w kategorii defender otrzymały dwa przedsiębiorstwa z naszego regionu. Firma Teldat z Bydgoszczy została nagrodzona za wprowadzenie zautomatyzowanego kompleksowego programu SWD C3IS JAŚMIN. – Innowacyjną i pierwszorzędną cechą tego produktu jest to, że zawiera on w sobie szeroką gamę gotowych rozwiązań (podsystemów) bazujących na uniwersalnym zestawie usług tego systemu, które na wprost wpisują się w potrzeby sił zbrojnych RP i innych armii – czytamy w charakterystyce programu. Firmę Arpol z Osielska wyróżniono z kolei za wyposażenie kontenerowego warsztatu remontu uzbrojenia.

Nagrodę szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w kategorii szkolenie otrzymało Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu. Grudziądzka jednostka wprowadziła system szkolenia specjalistów służb technicznych pojazdu Jelcz 442.32. I Pomorska Brygada Logistyczna w Bydgoszczy wyróżniona została dyplomem za zwycięstwo w konkursie „Najlepsza prezentacja – najlepsze stoisko” przez Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Z Kielc z nagrodą powróciła także bydgoska firma Nitro-Chem. Otrzymała ona nagrodę specjalną Ministerstwa Przedsiębiorczości i Rozwoju dla najlepszego eksportera uzbrojenia. W tej samej kategorii nagrodzono również firmę WB Group z Warszawy.


Powiązane treści