Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 5 • L 5
-3C
Pt
-2C
Sob
10C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINajlepsi profilaktycy nagrodzeni [ZDJĘCIA]
Profilaktyk Roku 2018_SG (30)
30.10.2018 | 20:16

Najlepsi profilaktycy nagrodzeni [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Rozstrzygnięcie konkursu na Profilaktyka Roku 2018 miało miejsce w Oprze Nova.

Fot. Stanisław Gazda

Konkurs „Profilaktyk Roku” odbywa się co roku. Ma na celu wyłonienie wyróżniających się osób i instytucji działających w obszarze profilaktyki z terenu naszego miasta, realizatorów i współorganizatorów programów profilaktycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tytuł wraz ze statuetką „Profilaktyk Roku” przyznawane są w trzech kategoriach: Honorowy Profilaktyk Roku, Indywidualny Profilaktyk Roku oraz Instytucjonalny Profilaktyk Roku. W tym roku miała miejsce już siedemnasta edycja.

To był w Operze Nova wyjątkowy wieczór dla wyjątkowych osób i instytucji, które chcą być i są blisko drugiego człowieka, szczególnie tego, który potrzebuje pomocy. To dzięki nim, wielu ludziom udało się wydźwignąć z trudnych sytuacji. To oni są lekiem na całe zło…

Zwracając się do zebranych prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zauważył, że gdyby głównym uzależnieniem ludzi był uśmiech, to profilaktycy byliby bezrobotni. Codzienna rzeczywistość jest zgoła odmienna, obfitująca w coraz to inne i coraz trudniejsze wyzwania. Przed nimi stają właśnie tacy, jak dzisiaj uhonorowani za swoją ciężką i wymagającą ogromnego poświęcenia pracę na rzecz drugiego człowieka.

Państwo, ze swoją wrażliwością, wspaniale potraficie docierać do serc, dusz i umysłów ludzi, którzy się przed wami otwierają, dzięki czemu możliwa staje się pomoc zarówno nim, jak też wszystkim, którzy wśród nich żyją. Dzięki państwu ten świat staje się lepszy– mówił gospodarz miasta.

Organizatorem Konkursu „Profilaktyk Roku” jest Urząd Miasta Bydgoszczy. Plebiscyt ma za zadanie wyłonienie najlepszych osób i instytucji działających w obszarze profilaktyki uzależnień. O przyznaniu tytułów decyduje Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Romana Ossowskiego, która w tym roku nominowała dwadzieścia osiem kandydatów do zaszczytnych tytułów.

W kategorii indywidualnej trzecie miejsce zajęła Lidia Sławińska, drugie asp. sztab. Iwona Świetlik. Tytułem Profilaktyka Roku uhonorowana została Hanna Łyszkiewicz-Krupa, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy, organizatorka m.in. wielu seminariów profilaktycznych dla nauczycieli i rodziców, debat dla dzieci, autorka ogólnopolskiego programu wczesnej profilaktyki w przypadku ryzykownych zachowań dzieci i młodzieży, prowadząca warsztaty dla rodziców dzieci z nadpobudliwością ruchową.

Instytucjonalnym Profilaktykiem Roku został Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy. Tytuł Honorowego Profilaktyka Roku otrzymała Czesława Feddek, wieloletnia dyrektorka Zespołu Szkół Nr 1. Niezmiernie wzruszona przyznała, że jest to najchlubniejsze wyróżnienie, jakie otrzymała po przejściu na emeryturę, po przepracowaniu pięćdziesięciu lat w zawodzie nauczyciela.


Powiązane treści