Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 9 • L 9
11C
Wt
6C
Sr
8C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINajlepsze fotografie prasowe w Galerii Pomorskiej. Zobacz niektóre z nich [ZDJĘCIA]
Grand Press Photo  (1)

Najlepsze fotografie prasowe w Galerii Pomorskiej. Zobacz niektóre z nich [ZDJĘCIA] (6-24.04)

W galerii trwa pokonkursowa wystawa XII edycji konkursu Grand Press Photo.

Na zdjęciu: W bydgoskiej galerii można zobaczyć 59 pojedynczych prac i 11 fotoreportaży.

Fot. MP

Przez niemal cały miesiąc, aż do 24 kwietnia, w Galerii Pomorskiej zobaczyć można pokonkursową wystawę XII edycji Grand Press Photo. Znajduje się na niej 59 pojedynczych prac i 11 fotoreportaży.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku miesięcznik „Press”. Celem konkursu jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości. Uczestniczą w nim zawodowi fotoreporterzy pracujący w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz freelancerzy.

Na wystawie znajdują się fotografie nagrodzone w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret sesyjny, Kultura i człowiek, a także zwycięski projekt długoterminowy. To wyjątkowe prace wybrane przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych na konkurs. Zobaczymy m.in. niesamowite zdjęcie Warszawy nocą zrobione z pokładu śmigłowca, sugestywny zapis spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem, opowieść o świni Lilly żyjącej w bloku na warszawskim Ursynowie, obrazy z backstage’u największych pokazów mody na świecie.

Niektóre zdjęcia zaprezentowane na wystawie można zobaczyć w poniższej galerii.

Powiązane treści