Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
54% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H -1 • L -1
1C
Czw
1C
Pt
7C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
Metropolia BydgoskaInowrocławSportNajlepsze piłkarki województwa trenują w Inowrocławiu
the-ball-488700_1280
12.04.2016 | 18:10

Najlepsze piłkarki województwa trenują w Inowrocławiu

Dziewczyny zagrają w finale ogólnopolskim akcji "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

Na zdjęciu: Piłkarki zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie

Fot. wolny dostęp

Dziesięcioletnie futbolistki z Inowrocławia w wielkim stylu pokonały zespół z Brodnicy i zajęły pierwsze miejsce w mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego do lat 10. Pod koniec kwietnia pojadą do Warszawy, by reprezentować nasze województwo w wielkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Dziewczynki należą do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szóstka” Inowrocław działającego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu. Ich trener Marcin Kozłowski nie krył swojego zadowolenia i dumy z sukcesu podopiecznych. – Mamy satysfakcję, że wygrywamy z zespołami z dużo większych ośrodków, gdzie teoretycznie łatwiej jest zrobić selekcję najzdolniejszych zawodników. Najważniejsze, że poziom dziewczęcej piłki nożnej z roku na rok wszędzie wzrasta, czego najlepszym przykładem są choćby finały wojewódzkie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Przy takim rozwoju historyczny awans seniorek na finały mistrzostw świata lub Europy jest jedynie kwestią czasu – ocenia szkoleniowiec.

Piłkarki zagrają w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tego dnia poznamy zwycięzce całego turnieju. Nagrodą główną jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska-Holandia odbywający się 1 czerwca w Gdańsku. Ponadto zwycięska drużyna spotka się także z zawodnikami reprezentacji.

Podobne wpisy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail