Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleNapad jak z filmu! Nagrywanego w środku nocy
rozboj (1)
27.01.2017 | 10:23

Napad jak z filmu! Nagrywanego w środku nocy

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych mężczyzn.

Fot. materiały prasowe KWP w Bydgoszczy

Sobotnia noc nie przebiegła spokojnie dla jednego z mieszkańców gminy Nowa Wieś Wielka. Do jego domu wkroczyło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy obezwładnili go i okradli. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia, lecz są już w rękach policji. 

Zdarzenia sobotniej nocy relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy: – Dwóch zamaskowanych sprawców, po wyważeniu drzwi weszło do jednego z domów w gminie Nowa Wieś Wielka. Tam przy pomocy gazu pieprzowego oraz paralizatora sterroryzowali domownika. Napastnicy po zakneblowaniu pokrzywdzonego, splądrowali mieszkanie. Ich łupem padły między innymi stare noże, pusty magazynek do pistoletu maszynowego oraz karabin typu Mausser. Po kilku minutach sprawcy uciekli. Pokrzywdzony oswobodził się i powiadomił o tym zdarzeniu policjantów z bydgoskich Wyżyn.

Funkcjonariusze sprawdzili krok po kroku każdą uzyskaną informację i wpadli na trop podejrzanych. Ustalili, że jeden z nich przebywa na terenie Inowrocławia, a drugi w centrum Bydgoszczy. Po kilku dniach udało się zatrzymać dwóch mężczyzn w wieku 33 i 30 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia i broń. – Zabezpieczony karabin zostanie przekazany biegłemu, który wypowie się, czy jest to broń w myśl ustawy o broni i amunicji – informuje podkom. Słomski

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, podejrzanym został przedstawiony zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na okres trzech miesięcy. Grozi im kara co najmniej trzech lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści