Bydgoszcz
23C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 23 • L 23
19C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
22C
Pon
17C
Wt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNapad na tle narodowościowym. Znamy szczegóły wczorajszej awantury w tramwaju
tramwaj, Jagiellońska, linia nr 4 - ST
02.12.2016 | 11:09

Napad na tle narodowościowym. Znamy szczegóły wczorajszej awantury w tramwaju

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło w pobliżu ronda Jagiellonów.

Fot. Sebastian Torzewski

Czwartkowy przejazd jednego z tramwajów jadącego w kierunku ronda Fordońskiego znacznie się wydłużył. W pojeździe doszło do awantury. Trzech bydgoszczan znieważyło grupę zagranicznych studentów. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Awantura w tramwaju na ul. Jagiellońskiej. Interweniowała policja

Do zajścia doszło po godz. 18:00 w pobliżu ronda Jagiellonów, przy Pałacu Młodzieży. – Obcokrajowcy, jak wynika z relacji świadków, zostali znieważeni, mężczyźni używali wobec nich słów wulgarnych i obraźliwych na tle narodowościowym. Doszło także do rękoczynów, ale żadna z osób nie musiała korzystać z pomocy lekarskiej. Podczas incydentu w tramwaju na miejsce świadkowie wezwali patrol, a motorniczy tramwaju widząc co się dzieje zatrzymał pojazd pomiędzy przystankami, uniemożliwiając sprawcom jego opuszczenie – wyjaśnia podinsp. Monika Chlebicz.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji. Zatrzymali oni trzech bydgoszczan: dwóch 26-latków i jednego 32-latka. Mężczyźni byli nietrzeźwi. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

Policjanci wyjaśniają udział poszczególnych osób w zdarzeniu. Przesłuchanie pokrzywdzonych, 5 obywateli Turcji i obywatela Bułgarii, odbędzie się z udziałem biegłego tłumacza. Funkcjonariusze przepytają również innych świadków tego zajścia.

W tej chwili czynności prowadzone są pod kątem naruszenia przepisów art. 119 Kodeksu Karnego tj. stosowania przemocy lub groźby wobec grupy osób z powodu przynależności narodowej. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Chlebicz.

Powiązane treści