Bydgoszcz
2C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H 2 • L 2
4C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNapadali i okradli
policjanci i zatrzymany (1)
11.02.2017 | 12:00

Napadali i okradli

Kradzieży komputera mogą żałować za kratkami nawet przez 12 lat.

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych prowadzony na przesłuchanie.

Fot. policja

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. 29 i 24-latek napadli w mieszkaniu na jedną z bydgoskich rodzin. Okradli ich z komputera. Obaj napastnicy decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Do zdarzenia doszło we wtorek (07.02.2017) tuż przed północą, wówczas dyżurny z bydgoskiego Błonia otrzymał informację o napadzie na jedną z rodzin przy ulicy Grunwaldzkiej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że dwaj napastnicy weszli do mieszkania i przemocą sterroryzowali domowników zabierając im komputer.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Chwilę później patrol w trakcie sprawdzania okolicznych ulic namierzył i zatrzymał opisywane osoby. Zatrzymani mieli przy sobie skradziony łup. 29 i 24-latek trafili do policyjnego aresztu. Natomiast pokrzywdzona kobieta oraz jej wnuk z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut rozboju. Co więcej, starszy z zatrzymanych odpowie dodatkowo za groźby karalne, a także za uszkodzenie ciała pokrzywdzonej.

Po doprowadzeniu 29 i 24-latka do prokuratury oskarżyciel po ich przesłuchaniu wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się z aktami sprawy przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Teraz może im grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści