Bydgoszcz
23C
Słonecznie
49% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 23 • L 23
19C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBlogiNapisz proszę chociaż krótki list…
IMG_20160912_105003_5CS
12.09.2016 | 12:11

Napisz proszę chociaż krótki list…

W Toruniu inicjatywa goni inicjatywę, pomysł na pokazywanie miasta z dobrej strony goni pomysł - pisze Konstanty Dombrowicz

Na zdjęciu:

Fot. nadesłane przez autora wpisu.

Po raz kolejny ta sama stara śpiewka. Wojna! I po raz kolejny lokalne media w zachwycie. Jest obrońca bydgoskich spraw. Nasz prezydent. Listownie upomina się u wicepremiera o nasze sprawy, o metropolię z Sicienkiem, Białymi Błotami  i innymi  wiodącymi gminami… Jest przeciwny przymusowemu wcieleniu nas do wyimaginowanej metropolii bydgosko- toruńskiej.   Kolejny raz pozorowane działanie tylko po to, by mieszkańcom i dziennikarzom dać znać, że się jest w ratuszu. Bo innych przejawów poza okazjonalnymi spotkaniami ze sportowcami,  w których blasku się pan prezydent podgrzewa jakoś brak.  I kolejny raz wojna z Toruniem dla pokazania „lokalnym patriotom” , że sąsiednie miasto jest be i nam zagraża. Czym zagraża? To fakt, że tam inicjatywa goni inicjatywę, pomysł  na pokazywanie miasta z dobrej strony  goni pomysł. Ta werbalna i epistolograficzna wojna niektórym oczywiście się podoba, tyle tylko, że wojna pożytków nie przynosi. Ale przecież, i tu znów cytat z przeboju : nie chodzi o to by złapać króliczka, lecz by gonić go…”

*Cytacik z dawnego przeboju

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści