Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 5 • L 5
-3C
Pt
-2C
Sob
10C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINarodził się w galerii [Opowieść wigilijna na dobry tydzień]
centrum handlowe Bydgoszcz
24.12.2017 | 06:00

Narodził się w galerii [Opowieść wigilijna na dobry tydzień]

Na zdjęciu: W Święta panuje zakupowy szał.

Fot. freeimages

Nie wiem dlaczego, nikt nie zwraca na nią uwagi. Może dlatego, że stoi cicho, z boku? Wygląda, jakby na kogoś czekała? Oparta o osłonę ruchomych schodów nie rzuca się w oczy. Kto ma czas i energię zajmować się wątłą dziewczyną z dwoma kulami? Trzeba pędzić po ostatnie przedświąteczne łupy, kupować, kupować, kupować. Kosze pełne, że nie idzie nimi manewrować. Obładowani foliówkami, papierowymi, wielkimi pakami, dziękujemy Bogu, że kiedy już się narodził, to stworzył ruchome schody i nie musimy tego wszystkiego taszczyć ręcznie na dach Focus Malla.

Ona wciąż stoi, ale już nie jest sama. Podchodzi kobieta, brunetka, włosy niesfornie opadają na ramiona. Chyba z innej planety, nie taszczy żadnych tobołów! Pyta, czy może w czymś pomóc. Tak, dziewczyna z kulami ma problem, żeby wejść na schody i wjechać nimi do góry. Jak dobrze, że ktoś się nią zainteresował.

Jadą. Brunetka trzyma kule i swoją nową znajomą pod rękę. Chce pocieszyć niepełnosprawną, a może wyrzucić z siebie żal na konsumpcyjny świat? – Ludzie jakby oszaleli Przecież święta to tylko trzy dni. Kto jest w stanie to wszystko zjeść? Ile można włożyć pod choinkę? Zastaw się, a postaw się!

Już na górze dziewczyna odbiera kule, bardzo dziękuje za wspólną, półminutową podróż i na pożegnanie mówi spokojnym głosem: – Ma pani dużo racji z tym szaleństwem. Ja jednak we wszystkim szukam pozytywów.

  • Jakieś udało się dostrzec w tym tłumie?
  • Te zakupy, prezenty, godziny spędzone w korkach i kolejkach, to wszystko robimy dla swoich najbliższych, prawda?
  • Prawda.
  • Czyli chyba nie tak źle… I jeszcze jedno. Mimo tego szaleństwa, pan Jezus i tak się znów narodzi.

Uśmiecha się, odbiera kule, dziękuje za przysługę i powoli idzie w kierunku swojego samochodu. Zostawia brunetkę ze swoimi słowami.

Marcin Kowalski

Felietonista, właściciel Markomedia.pl

Najczęściej nominowany do dziennikarskiej nagrody Grand Press w historii tego wyróżnienia, prowadzi firmę medialną Markomedia.pl. Jego felietony „Kowalski na dobry tydzień” co poniedziałek ukazują się w portalu metropoliabydgoska.pl

Panel dyskusyjny


Powiązane treści