Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNE
H 16 • L 16
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINasi kucharze i cukiernicy oczarują Rzym i Watykan, a może nawet samego papieża
Pojadą do Rzymu
14.12.2015 | 20:47

Nasi kucharze i cukiernicy oczarują Rzym i Watykan, a może nawet samego papieża

Na zdjęciu: Czy papież Franciszek powie: "delicioso?!"

Fot. Stanisław Gazda

Rafał Godziemski– Szef kuchni restauracji Memo w Bydgoszczy oraz Tomasz Łagowski – Szef kuchni restauracji Alter Ego Toruń, znajdą się w pięcioosobowej ekipie polskich kucharzy, którzy pojadą do Rzymu i Watykanu by, dla prawie 400 gości, przygotować szereg kolacji, promujących przez Towarzystwo „Pan Karp”, polskie ryby .

Najpierw mistrzowie kuchni zmierzą się z kolacją wigilijną dla Ambasady RP w Rzymie i polskiej Polonii, następnego dnia przygotują dania dla Papieskiej Akademii Dyplomatycznej. Menu będzie tradycyjne, czyli ryba po grecku, czy karp po żydowsku, ale też specjalnie opracowane na te wydarzenia, tj.: wędzony karp na podpłomykach z masłem z podgrzybków, gratin z flądry z kapustą i grochem, bliny z wędzonym śledziem i kawiorem Enoir oraz ceviche z dorsza z emulsją z kopru i chilli.

Przygotowane przez polską ekipę dania pojawić się powinny również na stole papieża Franciszka. W każdym razie szefowie kuchni mają dla niego prezent: kitel kucharski z herbem papieskim, oraz napisem Executive Chef Pope Francis, który uszyła polska szwalnia Kitle.pl. Nie zabraknie również świątecznych ciast, takich jak makowiec oraz piernik świąteczny, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Cukiernię SOWA.

Powiązane treści