Bydgoszcz
-7C
Lekkie opady śniegu
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H -7 • L -7
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINasi kucharze i cukiernicy oczarują Rzym i Watykan, a może nawet samego papieża
Pojadą do Rzymu
14.12.2015 | 20:47

Nasi kucharze i cukiernicy oczarują Rzym i Watykan, a może nawet samego papieża

Znaleźć się w takiej reprezentacji kucharzy mogli się tylko najlepsi...

Na zdjęciu: Czy papież Franciszek powie: "delicioso?!"

Fot. Stanisław Gazda

Rafał Godziemski– Szef kuchni restauracji Memo w Bydgoszczy oraz Tomasz Łagowski – Szef kuchni restauracji Alter Ego Toruń, znajdą się w pięcioosobowej ekipie polskich kucharzy, którzy pojadą do Rzymu i Watykanu by, dla prawie 400 gości, przygotować szereg kolacji, promujących przez Towarzystwo „Pan Karp”, polskie ryby .

Najpierw mistrzowie kuchni zmierzą się z kolacją wigilijną dla Ambasady RP w Rzymie i polskiej Polonii, następnego dnia przygotują dania dla Papieskiej Akademii Dyplomatycznej. Menu będzie tradycyjne, czyli ryba po grecku, czy karp po żydowsku, ale też specjalnie opracowane na te wydarzenia, tj.: wędzony karp na podpłomykach z masłem z podgrzybków, gratin z flądry z kapustą i grochem, bliny z wędzonym śledziem i kawiorem Enoir oraz ceviche z dorsza z emulsją z kopru i chilli.

Przygotowane przez polską ekipę dania pojawić się powinny również na stole papieża Franciszka. W każdym razie szefowie kuchni mają dla niego prezent: kitel kucharski z herbem papieskim, oraz napisem Executive Chef Pope Francis, który uszyła polska szwalnia Kitle.pl. Nie zabraknie również świątecznych ciast, takich jak makowiec oraz piernik świąteczny, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Cukiernię SOWA.

Powiązane treści