Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 5 • L 5
2C
Pt
-1C
Sob
3C
Nd
2C
Pon
3C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNastępcy Lewandowskiego i Glika w Bydgoszczy. Młodzieżowe kadry przyjeżdżają na zgrupowanie
Trening drużyny Polska U-21 - LG (32)
07.05.2018 | 13:45

Następcy Lewandowskiego i Glika w Bydgoszczy. Młodzieżowe kadry przyjeżdżają na zgrupowanie

Na obiektach Zawiszy trenować będzie także reprezentacja kobiet.

Na zdjęciu: Młodzieżowe reprezentacje Polski regularnie goszczą w Bydgoszczy.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Piłkarze występujący w młodzieżowych reprezentacjach Polski przyjadą do Bydgoszczy. W końcówce maja dwie kadry spotkają się na zgrupowaniu na obiektach Zawiszy.

Trzydniowy obóz rozpocznie się w poniedziałek, 21 maja. Piłkarze obu kadr powołani przez Czesława Michniewicza i Dariusza Gęsiora będą trenować na głównym boisku stadionu Zawiszy oraz na bocznych murawach. – W planie zgrupowania oprócz treningów są m.in. gry wewnętrzne pomiędzy powołanymi piłkarzami. Póki co trenerzy nie wybrali jeszcze zawodników do kadr. Trzeba jednak pamiętać, że reprezentacje U-21 i U-20 stanowią bezpośrednie zaplecze seniorskiej kadry, stąd na zgrupowaniu można się spodziewać piłkarzy znanych z polskich i europejskich boisk – mówi Michał Jarocha z działu marketingu CWZS Zawisza.

Starsza z reprezentacji jest obecnie liderem swojej grupy w eliminacjach do mistrzostw Europy. W marcu wygrała z Litwą 1:0 po bramce Dawida Kownackiego. Młodsza z drużyn w ostatnim meczu (także w marcu) przegrała z Niemcami 0:3 w turnieju Elite League.

Na przełomie maja i czerwca (31 maja – 3 czerwca) w Bydgoszczy trenować będą także panie. Kobieca reprezentacja do lat 19 będzie na obiektach Zawiszy przygotowywać się do meczów w ramach turnieju Elite Round.

Powiązane treści