Bydgoszcz
24C
Niebo częściowo zachmurzone
53% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 24 • L 24
21C
Wt
22C
Sr
28C
Czw
25C
Pt
18C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINasz patronat : Czwarty turniej z cyklu „Edukacja przez szachy”
szachy-stock photo
11.05.2018 | 14:25

Nasz patronat : Czwarty turniej z cyklu „Edukacja przez szachy”

Na zdjęciu: Szachy - gra królów i...młodzieży.

Fot. Archiwum.

12 maja 2018r. o godzinie 10.00 w Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach przy ulicy Czystej 1A odbędzie się czwarty turniej szachowy w ramach projektu Edukacja przez szachy – Pierwsza Międzyszkolna Bydgoska Liga Szachowa.

Jest to indywidualny turniej szachowy, w którym zawodnik reprezentuje szkołę do której uczęszcza. To jedyna taka cykliczna impreza dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat, w której grać mogą szachiści z Bydgoszczy oraz okolic, zarówno debiutanci, jak też posiadający kategorie szachowe.

Zawody podzielone są na dwie grupy, co daje możliwość rozgrywania partii z różnymi graczami, reprezentującymi podobny poziom. Na koniec cyklu, który w pierwszej edycji odbywa się w wersji skróconej do 5 turniejów, przewidziana jest punktacja generalna (także dla szkół) z atrakcyjnymi nagrodami.

Jak mówi organizator projektu Arkadiusz Matczyński, pomysł na ligę powstał po to, żeby odciągnąć dzieci od komputerów i zachęcić je do wyjścia z domu. Dlatego też na zakończenie każdego turnieju wśród wszystkich uczestników, za pomocą specjalnej aplikacji „koło fortuny” losowane są wejściówki otrzymane m.in. od Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios, Family Parku, Muzeum Mydła i Historii Brudu i innych instytucji, które wspierają tę imprezę. Wpisowe do turnieju wynosi 10zł. Każdy uczestnik otrzymuje nagrodę. Ich pula nagród w całym cyklu wynosi 10.000zł. Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy do turnieju: http://edukacjaprzezszachy.pl/formularz-zgloszeniowy/ Strona projektowa i zapisy: http://edukacjaprzezszachy.pl facebook: http://facebook.com/edukacjaprzezszachy youtubue: youtube.com/Edukacjaprzezszachy

Powiązane treści