Bydgoszcz
3C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 6 • L 0
14C
Pon
14C
Wt
16C
Sr
19C
Czw
21C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNasz patronat: Międzynarodowa konferencja na Collegium Medicum poświęcona przewlekłemu zmęczeniu już w sobotę
CM UMK
20.04.2018 | 10:59

Nasz patronat: Międzynarodowa konferencja na Collegium Medicum poświęcona przewlekłemu zmęczeniu już w sobotę

Konferencja ma pomóc we właściwym dostrzeżeniu problemu, z którym zmagają się tysiące ludzi.

Na zdjęciu: Organizatorami konferencji są wykładowcy i studenci CM.

Fot. LG/archiwum

21 kwietnia w Bydgoszczy odbędzie się międzynarodowa konferencja medyczna dotyczą przewlekłego zmęczenia. Organizatorami spotkania jest zespół Naukowo Badawczy Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, a patronat medialny nad wydarzeniem objęła Metropolia Bydgoska.

Konferencja „Chronic Fatigue – Medical and Psychosocial Aspects” to pierwsza w Polsce poświęconej tematyce przewlekłego zmęczenia, organizowanej przez zespół naukowo-badawczy Collegium Medicum. Problematyka przewlekłego zmęczenia i zespołu przewlekłego zmęczenia CFS/ME jest szeroko znana w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Wielkiej Brytanii i stanowi przedmiot wielu badań naukowych.

W Polsce problem przewlekłego zmęczenia nie jest właściwie dostrzegany, mimo że oczekiwania i potrzeby pacjentów są ogromne. Leczenie i poprawa jakości życia osób dotkniętych tym szczególnie trudnym problemem, wymaga interdyscyplinarnego podejścia i ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że nasza konferencja przyczyni się do uwrażliwienia środowiska medycznego na problem przewlekłego zmęczenia i zintegrowania środowiska naukowego na rzecz podjęcia wspólnych inicjatyw badawczych.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.45 w Auli Biblioteki Medycznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. W ramach konferencji zorganizowane zostaną następujące sesje tematyczne:

– Czynniki związane ze stylem życia warunkujące zdrowie

– Zmęczenie: etiologia, diagnostyka, profilaktyka pierwotna i wtórna

– Sesja studencka

– Patofizjologiczne i psychospołeczne aspekty zmęczenia i przetrenowania w sporcie

– Zmęczenie w chorobach przewlekłych – diagnostyka, leczenie i profilaktyka

W wydarzeniu wezmą udział naukowcy i specjaliści zajmujący się tematyką przewlekłego zmęczenia m.in. z Newcastle University czy Oxford University (Wielka Brytania).

Konferencja połączona będzie z warsztatami, które będą odbywa się w budynku dydaktycznym Collegium Medicum (ul. Świętojańska 20) oraz w Pracowni Chronomedycyny i Badań czynnościowych Autonomicznego Układu Nerwowego (ul. Marii Curie Skłodowskiej 9, Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza).

Więcej szczegółów na stronie WWW oraz na Facebooku – fanpage i wydarzenie.


Powiązane treści