Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 16
19C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
20C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNasz patronat: W Zespole Szkół Samochodowych porozmawiają o elektromobilności
samochód elektryczny, elektromobilność, stacja ładowania - pixabay
23.04.2018 | 17:47

Nasz patronat: W Zespole Szkół Samochodowych porozmawiają o elektromobilności

W środę odbędzie się konferencja "Elektromobilność - fakty, mity, rzeczywistość"

Na zdjęciu:

Fot. archiwum

W środę, 25 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy odbędzie się konferencja „Elektromobilność – fakty, mity, rzeczywistość”. Wydarzenie jest częścią III Bydgoskich Dni Energii.

Samochody zmieniły nie tylko sposób poruszania się po świecie i układ przestrzenny miast, ale też wpłynęły na wiele aspektów związanych ze środowiskiem naturalnym. Producenci aut chcą walczyć z negatywnymi skutkami użytkowania pojazdów, takimi jak zanieczyszczenie powietrza, hałas czy nadmierne zużycie surowców. Silniki elektryczne czy hybrydowe są coraz chętniej wykorzystywane przez koncerny motoryzacyjne, lecz nowoczesne technologie budzą jeszcze wiele wątpliwości.

Na konferencji „Elektromobilność – fakty, mity, rzeczywistość” wypowiedzą się przedstawiciele branży drogowej i samochodowej, którzy poruszą takie tematy jak rozwój napędów samochodowych czy poprawa jakości powietrza w Bydgoszczy. Głównym elementem konferencji będzie panel ekspercki, w którym wezmą udział m. in. zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz, dyrektor MPK Inowrocław Mariusz Kuszal czy użytkownik elektrycznego samochodu marki Tesla Jakub Trzebiński. Podczas konferencji zorganizowany zostanie także pokaz aut elektrycznych i hybrydowych oraz będzie możliwość zapoznania się z ofertą akcesoriów wyposażenia dotyczącego elektromobilności.

Konferencja odbędzie się w środę, 25 kwietnia w godzinach 10:00 – 14:30 w budynku Ośrodka Egzaminacyjnego Zespołu Szkół Samochodowych, al. Powstańców Wielkopolskich 63. Panel ekspercki rozpocznie się o godzinie 11:10. 


Powiązane treści