Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 19 • L 19
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNauczyciele wyróżnieni. Z okazji ich święta
Rafał Bruski, dzień nauczyciela
14.10.2016 | 20:58

Nauczyciele wyróżnieni. Z okazji ich święta

Na zdjęciu: Uroczystość odbyła się w sali hotelu Słoneczny Młyn.

Fot. Sebastian Torzewski

Piątek jako Dzień Edukacji Narodowej był dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Niektórzy z nauczycieli zostali z okazji swojego święta wyróżnieni przez prezydenta miasta.

102 nauczycieli otrzymało nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz za realizację innych zadań statutowych szkoły. Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w hotelu Słoneczny Młyn. Wręczone zostały też listy gratulacyjne dyrektorom szkół, którzy zostali uhonorowani nagrodami marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty oraz odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Całość uświetniły występy artystyczne uczniów bydgoskich szkół.

Wasza praca jest trudna, bo każdy z tych, który przychodzi do szkoły jest indywidualnością, jest wychowanym i ukształtowanym już w swoim środowisku człowiekiem. Wy spotykacie ich w grupie i musicie stworzyć dobrego i wykształconego obywatela, który będzie umiał żyć jako dorosły człowiek – mówił do zebranych prezydent Rafał Bruski. Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik zwrócił uwagę na wszystkie osoby pracujące w szkołach. – Oświata to wszyscy nauczyciele, woźni, rzemieślnicy, księgowe – wymieniał Gralik.

W czasie uroczystości prezydent Bruski nawiązał także do planowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zmian w oświacie. – Wielu z was na pewno nie ma spokoju w duszy, bo wiemy, że czeka nas pewna reforma. Nic państwu na ten temat nie powiem, bo sam za wiele nie wiem. Ja też nie jestem spokojny, bo czuję się odpowiedzialny za państwa pracę i wszystkie placówki – zapowiedział Bruski.

Powiązane treści