Bydgoszcz
14C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 14 • L 14
27C
Pt
12C
Sob
19C
Nd
16C
Pon
17C
Wt
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNauczyciele wyróżnieni. Z okazji ich święta
Rafał Bruski, dzień nauczyciela
14.10.2016 | 20:58

Nauczyciele wyróżnieni. Z okazji ich święta

Ponad 100 nauczycieli dostało nagrody od prezydenta miasta.

Na zdjęciu: Uroczystość odbyła się w sali hotelu Słoneczny Młyn.

Fot. Sebastian Torzewski

Piątek jako Dzień Edukacji Narodowej był dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Niektórzy z nauczycieli zostali z okazji swojego święta wyróżnieni przez prezydenta miasta.

102 nauczycieli otrzymało nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz za realizację innych zadań statutowych szkoły. Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w hotelu Słoneczny Młyn. Wręczone zostały też listy gratulacyjne dyrektorom szkół, którzy zostali uhonorowani nagrodami marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty oraz odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Całość uświetniły występy artystyczne uczniów bydgoskich szkół.

Wasza praca jest trudna, bo każdy z tych, który przychodzi do szkoły jest indywidualnością, jest wychowanym i ukształtowanym już w swoim środowisku człowiekiem. Wy spotykacie ich w grupie i musicie stworzyć dobrego i wykształconego obywatela, który będzie umiał żyć jako dorosły człowiek – mówił do zebranych prezydent Rafał Bruski. Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik zwrócił uwagę na wszystkie osoby pracujące w szkołach. – Oświata to wszyscy nauczyciele, woźni, rzemieślnicy, księgowe – wymieniał Gralik.

W czasie uroczystości prezydent Bruski nawiązał także do planowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zmian w oświacie. – Wielu z was na pewno nie ma spokoju w duszy, bo wiemy, że czeka nas pewna reforma. Nic państwu na ten temat nie powiem, bo sam za wiele nie wiem. Ja też nie jestem spokojny, bo czuję się odpowiedzialny za państwa pracę i wszystkie placówki – zapowiedział Bruski.

Powiązane treści