Bydgoszcz
12C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 12 • L 12
5C
Sob
5C
Nd
8C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINie bądź jeleń, Bydgoszcz to nie Jeleńcz! [AKCJA]
Jelencz, urząd miasta
05.10.2016 | 11:36

Nie bądź jeleń, Bydgoszcz to nie Jeleńcz! [AKCJA]

Od dłuższego czasu facebook ma problem ze zlokalizowaniem użytkowników z Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Ratusz zachęca bydgoszczan do zgłaszania błędu na facebooku.

Fot. mat. prasowe

Jelencz, Bydgoszcz, Poland  – z taką lokalizacją spotkali się już chyba wszyscy bydgoscy użytkownicy facebooka. Ratusz postanowił sprawić, aby nazwa największego miasta regionu wróciła na swoje miejsce.

Od dłuższego czasu na facebooku przy wszystkich treściach dodanych z grodu nad Brdą zamiast Bydgoszczy pojawia się wieś Jeleńcz. – Kilkukrotnie zgłaszaliśmy ten błąd administracji Facebooka, wysłaliśmy także oficjalne pismo w tej sprawie – tłumaczy Anna Strzelczyk-Frydrych z Biura Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej bydgoskiego ratusza. Za facebookową stronę miejscowości, na której także Bydgoszcz została zastąpiona przez Jeleńcz, odpowiada zewnętrzny operator. Dlatego też ratusz rozpoczął akcję, w ramach której zachęca do wejścia na portal społecznościowy [LINK] i masowego zgłaszania błędu w nazwie. – Możemy spróbować zaproponować zmianę lub po prostu zgłosić stronę – tłumaczą w ratuszu.

MetropoliaBydgoska.pl przyłącza się do inicjatywy bydgoskiego urzędu. Przypominamy też o naszej akcji związanej z ulicą Bydgoską. ZOBACZ WIĘCEJ. Już wkrótce z okazji urodzin portalu będziemy zachęcać bydgoszczan do wzięcia udziału w związanym z naszą akcją konkursie, w którym do wygrania będzie atrakcyjna nagroda. Szczegóły wkrótce!

Powiązane treści