Bydgoszcz
-2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -2 • L -2
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNie będzie darmowej komunikacji dla dzieci? Listy poparcia negatywnie zweryfikowane
Autobus - linia 56, Belma, Wały Jagiellońskie - LG
22.09.2017 | 19:27

Nie będzie darmowej komunikacji dla dzieci? Listy poparcia negatywnie zweryfikowane

Projekt miał trafić pod obrady radnych.

Na zdjęciu: Wszystko wskazuje na to, że bydgoscy uczniowie nie pojadą autobusami i tramwajami za darmo.

Fot. archiwum

Akcja „Dzieciaki bez biletów” trafiła do biura rady miasta, ale prawdopodobnie nie trafi pod obrady radnych. W weryfikacji wykluczono niemal połowę głosów poparcia.

Przez kilka ostatnich miesięcy Inicjatywa Bydgoszcz zbierała podpisy pod projektem zakładającym darmowe przejazdy komunikacją miejską uczniom bydgoskich podstawówek. 12 września organizatorzy akcji ogłosili, że udało się zebrać wymaganą liczbę 1000 podpisów i zanieśli je wraz z projektem do biura rady miasta. Sprawa miała pojawić się na jednej z najbliższych sesji.

Tymczasem okazało się, że projekt nie spełnia warunków formalnych. Weryfikację przeszło tylko 691 wpisów. Aż 449 zostało odrzuconych. – W związku z powyższym przedłożona inicjatywa nie zostanie wprowadzona pod obrady rady miasta – poinformował inicjatorów akcji przewodniczący Zbigniew Sobociński.

O komentarz poprosiliśmy reprezentującego Inicjatywę Bydgoszcz Piotra Malicha. – Uważamy, że odrzucenie ponad 400 podpisów jest zupełnie niezrozumiałe. Podpisy były przez nas weryfikowane już na etapie zbiórek, abyśmy mieli pewność, że pod projektem – zgodnie ze statutem miasta – podpisują się wyłącznie bydgoszczanie. Pismo z prośbą o wyjaśnienia powodu odrzucenia podpisów jest już tworzone i niebawem zostanie złożone na ręce pana przewodniczącego – stwierdził Malich. Na wtorek planowana jest konferencja prasowa Inicjatywy.


Powiązane treści