Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 3 • L 3
1C
Czw
0C
Pt
0C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNie będzie już pływającej sceny na Brdzie. Rozpoczęły się prace przy budowie pomostu
pomost Brda Opera Nova
17.12.2015 | 16:40

Nie będzie już pływającej sceny na Brdzie. Rozpoczęły się prace przy budowie pomostu

Przy amfiteatrze Opery Nova powstanie 25-metrowa konstrukcja, która ma pełnić zarówno funkcję sceny, jak i punktu widokowego.

Na zdjęciu: Rozpoczęły się prace polegające na wbijaniu pali podtrzymujących scenę w dno rzeki.

Fot. Sebastian Torzewski

Na rzece Brda na wysokości Opery Nova rozpoczęto prace związane z palowaniem. To pierwszy etap budowy pomostu, na którym od przyszłego mają odbywać się koncerty nad wodą, w tym doskonale oceniany cykl „Rzeka Muzyki”.

Przypomnijmy, że do tej pory koncerty nad Brdą odbywały się z pokładu barki. I cieszyły się, czy to przy okazji wspomnianej „Rzeki Muzyki”, czy też festiwalu „Ster na Bydgoszcz”, olbrzymią popularnością. Ale prezydent Rafał Bruski kilkanaście miesięcy temu zaprezentował pomysł budowy przy nabrzeżu stałego pomostu, który służyłby z jednej strony jako scena, z drugiej – jako punkt widokowy.

Jak oceniasz koncepcję budowy pomostu nad Brdą w sąsiedztwie Opery Nova?

Zobacz rezultat

I ten projekt właśnie zaczyna być wcielany w życie. Pomost ma mieć długość 25 metrów i szerokość czterech. Dopasowany ma być kolorystyką do budynku opery. Wzniesiony zostanie na żelbetonowych filarach. Zostanie także, choć na początku tymczasowo, zadaszony. Ma dysponować również urządzeniem do regulacji wysokości z uwagi na zmienny poziom rzeki.

Poniżej wizualizacja propozycji ratusza.

pomost_projekt

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail