Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 22 • L 22
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNie będzie już pływającej sceny na Brdzie. Rozpoczęły się prace przy budowie pomostu
pomost Brda Opera Nova
17.12.2015 | 16:40

Nie będzie już pływającej sceny na Brdzie. Rozpoczęły się prace przy budowie pomostu

Na zdjęciu: Rozpoczęły się prace polegające na wbijaniu pali podtrzymujących scenę w dno rzeki.

Fot. Sebastian Torzewski

Na rzece Brda na wysokości Opery Nova rozpoczęto prace związane z palowaniem. To pierwszy etap budowy pomostu, na którym od przyszłego mają odbywać się koncerty nad wodą, w tym doskonale oceniany cykl „Rzeka Muzyki”.

Przypomnijmy, że do tej pory koncerty nad Brdą odbywały się z pokładu barki. I cieszyły się, czy to przy okazji wspomnianej „Rzeki Muzyki”, czy też festiwalu „Ster na Bydgoszcz”, olbrzymią popularnością. Ale prezydent Rafał Bruski kilkanaście miesięcy temu zaprezentował pomysł budowy przy nabrzeżu stałego pomostu, który służyłby z jednej strony jako scena, z drugiej – jako punkt widokowy.

Jak oceniasz koncepcję budowy pomostu nad Brdą w sąsiedztwie Opery Nova?

Zobacz rezultat

I ten projekt właśnie zaczyna być wcielany w życie. Pomost ma mieć długość 25 metrów i szerokość czterech. Dopasowany ma być kolorystyką do budynku opery. Wzniesiony zostanie na żelbetonowych filarach. Zostanie także, choć na początku tymczasowo, zadaszony. Ma dysponować również urządzeniem do regulacji wysokości z uwagi na zmienny poziom rzeki.

Poniżej wizualizacja propozycji ratusza.

pomost_projekt

Powiązane treści