Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 19 • L 19
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaNie będzie kąpieliska na Wyspie Młyńskiej! „To decyzja poparta doświadczeniem”
Wyspa Młyńska Bydgoszcz
26.02.2016 | 14:52

Nie będzie kąpieliska na Wyspie Młyńskiej! „To decyzja poparta doświadczeniem”

Na zdjęciu: Kąpielisko miało zostać zlokalizowane na Wyspie Młyńskiej.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Miasto wycofuje się z planów organizacji na Wyspie Młyńskiej bezpiecznego miejsca do kąpieli. Negatywne stanowisko w tej sprawie zajął bowiem Urząd Żeglugi Śródlądowej. A jego zdanie podzielili eksperci.

Od początku staliśmy na stanowisku, że zorganizowanie kąpieliska jest w tym miejscu możliwe jedynie na czas remontu śluzy miejskiej – tłumaczy w rozmowie z nami Jerzy Słomiński, dyrektor bydgoskiego Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Jak dodaje, w odpowiedzi na tę decyzję miasto przygotowało analizę żeglugowo-nawigacyjną, która jednak potwierdziła wcześniejsze argumenty UŻŚ. – Były one wynikiem naszego doświadczenia oraz dbałości o bezpieczeństwo kąpiących się w sytuacji, gdy na Brdzie pojawią się statki – przekonuje Słomiński. 15 lutego decyzję wykluczającą scenariusz stworzenia na Wyspie Młyńskiej stałego miejsca do kąpania się przekazał na ręce zastępczyni prezydenta Anny Mackiewicz.

Miasto realizację swojego zamysłu rozpoczęło już w styczniu ubiegłego roku. Od sierpnia dysponuje tymczasową zgodą na organizację kąpieliska, która obowiązuje do czasu zakończenia modernizacji śluzy miejskiej w rejonie mostów Solidarności. Jak ustaliliśmy, według najnowszego harmonogramu prace mają zakończyć się do końca kwietnia. – Wiadomo jednak, że szyki może pokrzyżować chociażby pogoda, na przykład powrót zimowej aury – tłumaczy nam Marcin Litmanowski, kierownik bydgoskiego nadzoru wodnego Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, który administruje śluzą.

Nie wiadomo, czy bydgoski magistrat będzie starał się ponownie wyznaczyć lokalizację na miejskie kąpielisko. – Ze względu na wykorzystanie dróg wodnych w granicach miasta do żeglugi oraz zlokalizowaniu na nich obiektów hydrotechnicznych trudno o tym mówić – wyjaśnia Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Rafała Bruskiego.

Powiązane treści