80% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 8 • L 3
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNie zwalniają tempa. Bydgoscy koszykarze wygrali w Krakowie
I liga koszykarzy_ Enea Astoria Bydgoszcz-AZS AGH Kraków_ Marcin Nowakowski - SF
14.01.2019 | 07:04

Nie zwalniają tempa. Bydgoscy koszykarze wygrali w Krakowie

To dwunasta wygrana bydgoskich koszykarzy w tym sezonie I ligi.

Na zdjęciu: Marcin Nowakowski zdobył dla bydgoszczan 8 punktów.

Pracowity styczeń przed bydgoskimi koszykarzami. Na razie, podopieczni Grzegorza Skiby nie zwalniają tempa i odnieśli dwunastą wygraną w I lidze, pokonując w Krakowie miejscowy AZS AGH.

Pierwszy mecz tych dwóch zespołów to niemiła niespodzianka dla fanów „Asty” i jej zawodników, bo bydgoska drużyna przegrała wówczas to starcie 76:85. Rewanż w grodzie Kraka zdecydowanie należał do bydgoskiego zespołu.

INFORMACJE Z ASTORII I ARTEGO W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Krakowianie byli w stanie wygrać jedynie pierwszą kwartę tego spotkania, w której w pewnym momencie prowadzili 20:10. Bydgoszczanom udało się tę stratę częściowo zniwelować, a potem wypracować przewagę. Na początku drugiej kwarty, po punktach zdobytych przez Doriana Szyttenholma zrobiło się 23:23, a potem 27:25 dla Astorii. Krakowski zespół był jeszcze w stanie odskoczyć w pewnym momencie na pięć punktów (32:27 po punktach zdobytych przez Bartłomieja Podworskiego), ale do przerwy było 34:32 dla Astorii.

Bydgoszczanie kompletnie zdominowali za to drugie 20 minut tego spotkania, które łącznie wygrali 50:32. Świetny mecz rozegrał Łukasz Frąckiewicz, który zanotował double-double – do 15 punktów dołożył jeszcze 18 zbiórek. Przy wyraźnej przewadze podopieczni Grzegorza Skiby kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie pokonali AZS różnicą dwudziestu punktów.

Już w najbliższy czwartek (17.01), Astoria we własnej hali podejmie Górnika Trans.eu Wałbrzych (19:00, Artego Arena).

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 17 KOLEJKA – 13.01.2019 R.
AZS AGH KRAKÓW – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 64:84 (20:16, 12:18, 17:26, 15:24)

AZS AGH: Podworski 9 (1×3, 5 zb.), Borówka 2, Mamcarczyk 1, Zych (7 as., 5 f.), Wasyl – Koperski 21 (6×3), Deja 19 (7 zb.), Czerwonka 9 (5 zb.), Kędel 3 (1×3), Jakubek, Nowacki.

ENEA ASTORIA: Kukiełka 16 (1×3), Grod 12, Nowakowski 8 (7 zb., 6 as.), Dłuski 7 (1×3, 8 zb.), Śpica 5 – Szyttenholm 16 (7 zb.), Frąckiewicz 15 (18 zb.), Aleksandrowicz 3, Pochocki 2.

Sędziowali: Janusz Kiełbiński, Michał Szybisty, Wojciech Majcherowicz.
Komisarz PZKosz.: Wiesław Nowakowski.