Bydgoszcz
7C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 7 • L 7
5C
Sr
5C
Czw
-0C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINiebezpieczna wspinaczka tureckiego kaskadera-spidermana po bydgoskim moście
Aziz Cem
22.07.2018 | 00:06

Niebezpieczna wspinaczka tureckiego kaskadera-spidermana po bydgoskim moście

Na zdjęciu: Aziz Cem po sforsowaniu kładki pod jej spodem.

Fot. Screen z wideo.

Wczoraj na moją skrzynkę mailową trafił link do filmu przesłany przez Turka Aziza Cema. Widać jak niezwykle wysportowany chłopak przemieszcza się, używając jedynie rąk, pod spodem kładki nad Brdą w pobliżu Torbydu. Zaintrygowała mnie ta postać. Internet bardzo się przydał. I co się okazało?

Aziz Cem urodził się w İstanbule. Związał swoje życie ze sztukami walki już jako 6- letni chłopiec. Dorastając trenował kilka dyscyplin. Jako 12-letni młodzieniec zainteresował się filmem oraz kręceniem filmów. Uczestniczył w wielu różnych kursach, które miały przybliżyć mu spełnienie jego marzeń o byciu aktorem i producentem filmowym.

Aziz w 2011 roku pojawił się na Camerimage. Od tamtej pory interesuje się polskimi filmami i działaniami. W Bydgoszczy spotkał się z reżyserem Joelem Schumacherem.

W trakcie studiów podróżował po wielu krajach europejskich. W 2011 roku przeniósł się do Nowego Jorku. Obecnie uczy się w kalifornijskim instytucie sztuki i mieszka w Los Angeles.

Wie, że tworzenie filmów to praca zespołowa. Dlatego założył zespół i zaczął kręcić krótkie filmy niezależne. Udało mu się zdobyć kilka nagród na festiwalach. Sam też zagrał w paru produkcjach: „Seret in the Prusa”, „Escape”,”After the War”’Challenge 2”, w których wykorzystał swoje doświadczenie wspinacza ( w wieku 16 lat skoczył z mostu Galata w Stambule) i mistrza sztuk walki. Patrząc na niego w akcji, odnosi się wrażenie, że jest on postacią żywcem wyjętą z komputerowych gier typu combat..,

Udało mi się dowiedzieć, że ostatnimi czasy Aziz Cem często pojawia się w Bydgoszczy, gdyż…ma tu dziewczynę.

 

 


Powiązane treści