Bydgoszcz
16C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 16 • L 16
16C
Czw
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINiebezpieczne znalezisko na bydgoskim Skrzetusku. Kabanosy nabite gwoździami!
gwozdzie_kabanosy_nadeslane
14.05.2017 | 17:48

Niebezpieczne znalezisko na bydgoskim Skrzetusku. Kabanosy nabite gwoździami!

Na zdjęciu: Kabanosy wypełnione gwoździami znalazła jedna z mieszkanek Skrzetuska w niedzielny poranek.

Fot. nadesłane

Dość drastycznego odkrycia dokonała w niedzielny poranek na skwerze Ludwika Zamenhofa jedna z bydgoszczanek i zarazem posiadaczka psa. Nieznany sprawca porozrzucał w okolicy kawałki kabanosów, w środku których umieścił kilkucentymetrowe gwoździe.

CZYTAJ TAKŻE: Właściciele hodowli w Dobrczu zostają w areszcie. Na wniosek prokuratora

Na osobliwe i niebezpieczne znalezisko pani Dorota natrafiła podczas spaceru w rejonie ulicy Pestalozziego tuż przed godziną ósmą. – Ktoś zadał sobie sporo trudu, żeby to przygotować – mówi w rozmowie z nami. I na dowód prezentuje zdjęcie, które opublikowała wcześniej – jako przestrogę – w internecie. Widać na nim worek wypełniony sporą liczbą kawałków kabanosów. W każdym z nich, jak wyjaśnia pani Dorota, ktoś umieścił po dwa gwoździe długości około trzech centymetrów. – Osobiście spotkałam się z takim zdarzeniem pierwszy raz – dodaje.

Tyle że to nie pierwszy przypadek w Bydgoszczy, gdy komuś zależy na wyrządzeniu w podobny sposób krzywdy czworonogom. Kilka tygodni temu głośno było o sprawie podrzucenia na terenie osiedla Błonie kiełbas wypełnionych szkłem. Zdarzały się także sytuacje, gdy właściciele psów w przypadkowo napotkanym pożywieniu znajdowali na przykład żyletki.

Do tematu wrócimy wkrótce.

Powiązane treści