Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -4 • L -4
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleNiebezpiecznie na drogach regionu. Policjanci mieli sporo pracy
Wypadek Wieszki 2
04.10.2016 | 12:38

Niebezpiecznie na drogach regionu. Policjanci mieli sporo pracy

W ostatnich dniach na drogach regionu doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń.

Na zdjęciu: W poniedziałek doszło do śmiertelnego wypadku w Wieszkach (pow. nakielski)

Fot. mat. prasowe policji

Sporo pracy mieli w ostatnich dniach policjanci z bydgoskiej drogówki. Oprócz zderzeń spowodowanych nieopanowaniem pojazdu dochodziło też do licznych zatrzymań pijanych kierowców.

Na al. Jana Pawła II kierujący hondą civic zwrócił uwagę innych kierowców sposobem jazdy, a gdy zjechał na stację paliw, został przez nich zatrzymany. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, przeprowadzili badanie, które wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. 54-latek stracił prawo jazdy i odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z Wyżyn otrzymali także informację o citroenie jadącym środkiem drogi. Początkowo kierowała kobieta, a po wizycie w sklepie za kierownicą usiadł mężczyzna i to właśnie on prowadził pojazd, gdy namierzyli go policjanci. Widząc radiowozy, mężczyzna przyspieszył i nie reagował na sygnały dźwiękowe, ale po kilku minutach został zatrzymany na stacji paliw w Januszkowie. Zarówno on, jak i kierująca wcześniej kobieta mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W miejscowości Kruszyn kierujący motocyklem yamaha nie opanował pojazdu z powodu nadmiernej prędkości i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym samochodem osobowym. Nikomu nic się nie stało, ale jak ustalili policjanci, mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów oraz nie miał aktualnej polisy OC.

W poniedziałek doszło też do śmiertelnego wypadku w Wieszkach, gdzie zginęły dwie osoby podróżujące oplem corsą. Czytaj więcej.

Powiązane treści