Bydgoszcz
-8C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -8 • L -8
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIANiebezpieczny poranek na drogach regionu. Aż jedenaście osób rannych!
wypadek, Warlubie
05.09.2016 | 09:22

Niebezpieczny poranek na drogach regionu. Aż jedenaście osób rannych!

Groźne zdarzenia służby ratunkowe odnotowały w dwóch powiatach naszego województwa.

Na zdjęciu: Opady deszczu pogorszyły warunki na drogach w całym województwie.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum

Do dwóch groźnych wypadków doszło w poniedziałkowy poranek w powiecie toruńskim oraz sępoleńskim. W Browinie doszło do zderzenia pojazdu osobowego z busem, natomiast w miejscowości Nowa Wieś z drogi wypadł renault espace.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godziny siódmej. Wówczas kujawsko-pomorscy strażacy poinformowali o wypadku dwóch samochodów, w wyniku którego poszkodowane zostały cztery osoby. Droga krajowa nr 91 została zablokowana. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej. Okoliczności wypadku bada policja.

Podobnie jest w przypadku niebezpiecznego zdarzenia w Nowej Wsi. Z nieznanych dotąd przyczyn renault espace zjechał do rowu. Na miejscu pojawiły się cztery jednostki straży pożarnej, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz cztery karetki. Helikoptery zabrały dwie najciężej poszkodowane osoby, kolejnych pięć również zostało przetransportowanych do szpitali. Ruch na drodze krajowej nr 25 w rejonie wypadku jest utrudniony.

Niełatwe warunki panują także na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Jej operator – firma Amber One – przestrzega przed niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze.

Powiązane treści