Bydgoszcz
14C
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 14 • L 14
12C
Sob
11C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIANiebezpieczny poranek na drogach regionu. Aż jedenaście osób rannych!
wypadek, Warlubie
05.09.2016 | 09:22

Niebezpieczny poranek na drogach regionu. Aż jedenaście osób rannych!

Groźne zdarzenia służby ratunkowe odnotowały w dwóch powiatach naszego województwa.

Na zdjęciu: Opady deszczu pogorszyły warunki na drogach w całym województwie.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum

Do dwóch groźnych wypadków doszło w poniedziałkowy poranek w powiecie toruńskim oraz sępoleńskim. W Browinie doszło do zderzenia pojazdu osobowego z busem, natomiast w miejscowości Nowa Wieś z drogi wypadł renault espace.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godziny siódmej. Wówczas kujawsko-pomorscy strażacy poinformowali o wypadku dwóch samochodów, w wyniku którego poszkodowane zostały cztery osoby. Droga krajowa nr 91 została zablokowana. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej. Okoliczności wypadku bada policja.

Podobnie jest w przypadku niebezpiecznego zdarzenia w Nowej Wsi. Z nieznanych dotąd przyczyn renault espace zjechał do rowu. Na miejscu pojawiły się cztery jednostki straży pożarnej, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz cztery karetki. Helikoptery zabrały dwie najciężej poszkodowane osoby, kolejnych pięć również zostało przetransportowanych do szpitali. Ruch na drodze krajowej nr 25 w rejonie wypadku jest utrudniony.

Niełatwe warunki panują także na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Jej operator – firma Amber One – przestrzega przed niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze.

Powiązane treści