Bydgoszcz
1C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 1 • L 1
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
8C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNielegalna fabryka anabolików i środków na potencję pod Bydgoszczą. Była największa na świecie
3-211104
21.09.2016 | 09:38

Nielegalna fabryka anabolików i środków na potencję pod Bydgoszczą. Była największa na świecie

Grupa wprowadziła na rynek fałszywe produkty o wartości co najmniej kilkudziesięciu milionów złotych.

Na zdjęciu: Cztery zatrzymane osoby spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Fot. cbsp.policja.pl

Nielegalna fabryka sfałszowanych anabolików i leków na potencję została zlikwidowana pod Bydgoszczą. Jak twierdzą policjanci, była to największa tego typu wytwórnia na świecie.

Śledztwo trwało kilka miesięcy. Jednego dnia policjanci jednocześnie weszli do kilku miejsc w czterech województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i śląskim i zatrzymali 14 osób zamieszanych w nielegalny proceder. W fabryce pod Bydgoszczą policjanci zatrzymali mężczyznę, który zajmował się wytwarzaniem sfałszowanych medykamentów. W pomieszczeniach magazynowych ukryte były specjalne przejścia ukryte za drzwiami szaf prowadzące do kolejnych pomieszczeń produkcyjnych, gdzie stały różnego rodzaju maszyny. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli 48 maszyn: wykrojniki, sitodrukarkę, tampodrukarkę, naświetlarkę, tabletkarki, blistrownice, powlekarki, ampułkarki, zasobniki, pakowaczki, mieszalniki i inne; 377 stempli do produkcji, 23 sita drukarskie, 28 matryc drukarskich oraz gotowe produkty: 430 tys. sterydów anaboliczne w ampułkach, fiolkach i tabletkach, jak również 100 tys. tabletek na potencję. Wartość zatrzymanych rzeczy to ponad 4 miliony złotych.

Część gotowych produktów oraz półfabrykaty były sprowadzane z Chin kanałem przerzutowym przez Grecję, Wielką Brytanię lub Rumunię. Dystrybucja odbywała się przez Internet, a sprzedawane produkty zagrażały życiu i zdrowiu kupujących ze względu na warunki produkcji i różnice w składzie. Grupa wprowadziła na rynek fałszywe produkty o wartości co najmniej kilkudziesięciu milionów złotych.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Poznań Grunwald. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty kierowania lub udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez produkcję, przechowywanie i odpłatne udostępnienie sfałszowanych produktów leczniczych, a także importu gotowych produktów leczniczych i substancji czynnych oraz wprowadzania do obrotu produktów leczniczych. Cztery z zatrzymanych osób spędzą najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie.


Powiązane treści