Bydgoszcz
16C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 16 • L 16
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNielegalne wyścigi samochodowe w Bydgoszczy. Zatrzymano 16 dowodów rejestracyjnych
auto, samochód
19.09.2016 | 19:47

Nielegalne wyścigi samochodowe w Bydgoszczy. Zatrzymano 16 dowodów rejestracyjnych

Na zdjęciu: Policjanci skontrolowali 41 pojazdów.

Fot. wolny dostęp

Na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologiczno przy ul. Raczkowskiego w Bydgoszczy odbywają się nielegalne rajdy samochodowe – taką informację potwierdziły działania policjantów, które przeprowadzono w ubiegłą sobotę (17 września). Skontrolowano 41 pojazdów znajdujących się w jednym miejscu. 

Zgłoszenie o organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych w podanym wyżej miejscu wpłynęło do funkcjonariuszy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Taka informacja nie zaskoczyła policjantów, gdyż oni już wcześniej dowiedzieli się, że w weekendy wieczorem/nocą grupuje się tam młodzież i inni kierowcy samochodów sportowych. Co zrobili funkcjonariusze?

 – By zweryfikować uzyskane informacje oraz zgłoszenie z mapy zagrożeń bydgoscy policjanci z bydgoskich Wyżyn oraz z Wydziału Ruchu Drogowego zorganizowali działania „Stop niebezpiecznym zachowaniom na drodze- Park Przemysłowy”. Uczestniczyło w nich łącznie 15 policjantów wraz z pojazdem specjalnym wyposażonym w urządzenia do sprawdzania stanu technicznego pojazdów, m.in. w urządzenie do badania przepuszczalności światła przez szyby, czy do badania emisji spalin – mówi st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Wspomniane wyżej działania przeprowadzono w sobotę (17 września) w godzinach wieczornych. Na miejscu skontrolowano 41 pojazdów, które znajdowały się blisko siebie. Policjanci wylegitymowali 46 osób, 23 z nich ukarano mandatem karnym, a 4 pouczono. Ponadto mundurowi zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny nie pozwalał na kontynuowanie jazdy.

To miejsce pozostanie pod nadzorem policji. Na pewno policjanci będą się tam pojawiać – dodaje st. asp. Kowalska.

 

Powiązane treści