Bydgoszcz
10C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 10 • L 10
10C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
14C
Czw
11C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNieletnie rozbójniczki próbowały okraść bydgoszczankę z pieniędzy i telefonu
dziewczyny postać (Copy)
07.09.2016 | 17:53

Nieletnie rozbójniczki próbowały okraść bydgoszczankę z pieniędzy i telefonu

Nastolatkom udało się jedynie wymusić 5 zł...

Na zdjęciu: Postać dziewczyny.

Fot. Stanisław Gazda

Grożąc użyciem przemocy, dwie 14-letnie dziewczyny zaatakowały czekającą na przystanku kobietę, zmuszając ją do oddania pieniędzy. Napastniczki po rozboju zostały zatrzymane przez policjantów z bydgoskiego Błonia. Teraz zajmie się nimi Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (5.09.2016r) po godzinie 21.00 na ul. Okrzei w Bydgoszczy. Wówczas do stojącej na przystanku autobusowym kobiety podeszły dwie 14-latki. Grożąc użyciem przemocy zażądały od niej pieniędzy i telefonu komórkowego. Pokrzywdzona obawiając się o swoje bezpieczeństwo oddała im posiadane pieniądze w kwocie 5 złotych. Wówczas chciały zabrać jej telefon komórkowy. To jednak im się nie udało. Ostatecznie po otrzymaniu pieniędzy uciekły.

O zajściu został powiadomiony dyżurny komisariatu na Błoniu, który natychmiast skierował na miejsce patrol. Policjanci, po otrzymaniu rysopisów sprawczyń, zatrzymali je na ul. Kasprzaka. Obie trafiły do policyjnej izby dziecka.

W związku z tym, że jedna z 14-latek miała już wydane, przez Sąd Rodzinny i Nieletnich, postanowienie o umieszczeniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, podtrzymał swoją decyzję i wyznaczył placówkę, do której dziewczyna trafiła już wczoraj (6.09.2016). Natomiast w stosunku do drugiej sędzia, po przesłuchaniu jej w dniu dzisiejszym (7.09.2016), zdecydował o zwolnieniu i zobowiązał do podjęcia przez nią terapii.

Ostateczną decyzję w sprawie 14-latek, w związku z popełnieniem przez nie czynu karalnego, podejmie sąd po zakończeniu postępowania. Oceniając stopień ich demoralizacji ewentualnie zastosuje wobec nich inne środki wychowawcze.

 

Podobne wpisy

Powiązane treści