36% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 9 • L 9
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNiesamowity mecz Chemika. Padło sześć bramek
szymon maziarz, chemik bydgoszcz
15.10.2016 | 18:29

Niesamowity mecz Chemika. Padło sześć bramek

Piłkarze rozstrzelali się dopiero w końówce meczu.

Na zdjęciu: Szymon Maziarz zdobył pierwszą bramkę dla Chemika i asystował przy drugiej.

Szalony bój stoczyli w sobotę na wyspie Wolin piłkarze Chemika Bydgoszcz. Podopieczni Piotra Gruszki przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów.

Wyrównany początek spotkania nie zwiastował festiwalu bramek. W 20. minucie Chemik objął prowadzenie, gdy Szymon Maziarz wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Macieju Kocie. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie utrzymało się, choć obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka okazji.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy Piotr Gruszka dokonał zmiany i narzekającego na uraz Adriana Raszkę zmienił wracający po kontuzji Michał Marczyński. Szkoleniowiec gospodarzy wprowadził na boisko dwóch nowych zawodników, ale początkowo zmiana niewiele dała i dziewięć minut po wznowieniu gry Dawid Janicki po podaniu Maziarza podwyższył na 2:0.

Wydawało się, że Chemik ma już mecz pod kontrolą, ale wówczas stała się rzecz, którą trudno wyjaśnić. W 71. minucie Vineta zdobyła bramkę kontaktową, 360 sekund później – wyrównującą, a na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry objęła prowadzenie. Ostatni cios zadali jednak chemicy. W 93. minucie po rzucie rożnym Robert Kawałek skierował piłkę do siatki, dając – nadal niepokonanemu na wyjeździe Chemikowi – remis. Był to pierwszy podział punktów w wykonaniu bydgoszczan w tym sezonie.

Za tydzień chemicy podejmą na Glinkach rezerwy Pogoni Szczecin.

Przed spotkaniem zarządzona została minuty ciszy, a piłkarze Chemika grali z czarnymi opaskami na ramionach. W ten sposób uczczono pamięć zmarłego w piątek ojca bramkarza Chemika, Pawła Laskowskiego.

11. kolejka III ligi
Vineta Wolin – Chemik Bydgoszcz 3:3 (0:1)
71′, 77′, 88′ – Szymon Maziarz 20′ k, Dawid Janicki 54′, Robert Kawałek 90′

Chemik: Murawski – Jarzembowski, Raszka (46′ Marczyński), Frasz, Michalski – Kostiuk (83′ Nowak), Rysiewski – Kot (61′ Jurczak), Maziarz, Kawałek – Janicki (84′ Włosiński).