Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H -2 • L -2
-4C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-3C
Sr
-5C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNiespodziewana decyzja byłego lidera Polonii. Zakończył karierę przed trzydziestką
PATRICK HOUGAARD POLONIA BYDGOSZCZ
20.11.2018 | 09:37

Niespodziewana decyzja byłego lidera Polonii. Zakończył karierę przed trzydziestką

Na zdjęciu: Patrick Hougaard występował w Polonii w latach 2014-2015.

Fot. Mateusz Bosiacki/archiwum

Były żużlowiec Polonii Patrick Hougaard zdecydował się zakończyć karierę. Duńczyk ma dopiero 29 lat, ale na torze już go nie zobaczymy.

Hougaard przyznaje, że decyzja nie była łatwa, ale w ostatnich jego kariera nie rozwijała się, a do tego doszły kontuzje i sprawy finansowe. – Straciłem trochę pasji do żużla, więc to dobry czas na zmianę. Będę mógł spędzać więcej czasu z rodziną i znaleźć nowe rzeczy do robienia w wolnym czasie – oświadczył były już żużlowiec, dziękując wszystkim, którzy pomogli mu w trakcie kariery. W najbliższych latach Duńczyk zamierza poświęcić się elektrotechnice. Nowy biznes będzie wymagał uczestnictwa w kursach i zdobywania kwalifikacji. – Jedne drzwi się zamykają, żeby otworzyły się kolejne – czytamy w komunikacie dotyczącym zakończenia kariery.

Duńczyk występował w Polonii w latach 2014-2015. Był wówczas jej wiodącym zawodnikiem, notując średnie zdobycze na poziomie 2 pkt/bieg. Wcześniej jeździł też w Lesznie, Tarnowie i Grudziądzu, a po odejściu z Bydgoszczy – w Krakowie oraz w ostatnim sezonie w Gdańsku. W barwach Wybrzeże pojechał w zaledwie pięciu spotkaniach, notując średnią 1,72.

29-latek jako młodzieżowiec był jednym z najlepiej zapowiadających się zawodników z kraju Hamleta. Został brązowym medalistą indywidualnych mistrzostw świata i Europy juniorów, a złotych drużynowych mistrzostw globu do lat 21.

Powiązane treści