H -4 • L -4
-12C
-11C
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNiespodziewana porażka Astorii. Zadecydowała fatalna końcówka
Karol Kutta, Astoria - Basket Poznań - ST (1)
02.03.2016 | 23:56

Niespodziewana porażka Astorii. Zadecydowała fatalna końcówka

W środę zespół Konrada Kaźmierczyka przegrał z Biofarmem Basketem Poznań.

Na zdjęciu: Jednym z niewielu koszykarzy Astorii, którzy dobrze zaprezentowali się w środowym meczu był Karol Kutta.

W środowym meczu I ligi koszykówki mężczyzn Astoria Bydgoszcz przegrała z Basketem Poznań. O porażce zadecydowała fatalna postawa bydgoszczan w IV kwarcie.

Astoria była faworytem, lecz od początku nie potrafiła wypracować sobie znacznej przewagi. Przez III kwarty oba zespoły zamieniały się prowadzeniem, a przed ostatnimi 10 minutami podopieczni Konrada Kaźmierczyka mieli jedno oczko przewagi.

IV kwarta początkowo nie zwiastowała zmiany przebiegu gry. W ostatnich minutach szczęście sprzyjało jednak poznanianom, którzy regularnie punktowali, a gospodarzom nic nie wychodziło. Sytuację Astorii idealnie oddała sytuacja, gdy Piotrowi Robakowi piłka odbiła się podczas kozłowania od stopy i wpadła w ręce zawodnika gości, który osamotniony pognał na kosz. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 76:68 dla Biofarmu Basketu Poznań.

Po 26. kolejkach Astoria zajmuje ósmą lokatę w tabeli. Ma jednak rozegrany mecz mniej niż reszta rywali.