Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -4 • L -4
-11C
Wt
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleNietrzeźwy kierowca szkolnego autobusu zatrzymany w Dobrczu
policja_na_sygnale
15.10.2015 | 15:16

Nietrzeźwy kierowca szkolnego autobusu zatrzymany w Dobrczu

Teraz czekają go surowe konsekwencje karne.

Na zdjęciu: Mundurowi z komisariatu w Koronowie pojechali zweryfikować niepokojące zgłoszenie.

Fot. archiwum

Koronowscy policjanci dokonali zatrzymania 49-latniego kierowcy gimbusa. Badanie trzeźwości wykazało, że prowadził pojazd mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania doszło dziś około godziny 7:30. Policjanci z Koronowa otrzymali zawiadomienie, że prawdopodobnie przewożący dzieci do szkoły kierowca jest pijany. W Dobrczu zatrzymali wskazany szkolny autobus. Okazało się, że kierowca miał w organizmie blisko 0,7 promila alkoholu. 49-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podczas kontroli w autobusie, którym kierował mężczyzna nie było już pasażerów, ale z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wcześniej podróżowało nim około 20 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Kierowca stracił prawo jazdy oraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie jest wykluczone, że usłyszy także zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Powiązane treści