Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 8 • L 8
8C
Nd
6C
Pon
17C
Wt
16C
Sr
19C
Czw
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleNietrzeźwy kierowca szkolnego autobusu zatrzymany w Dobrczu
policja_na_sygnale
15.10.2015 | 15:16

Nietrzeźwy kierowca szkolnego autobusu zatrzymany w Dobrczu

Teraz czekają go surowe konsekwencje karne.

Na zdjęciu: Mundurowi z komisariatu w Koronowie pojechali zweryfikować niepokojące zgłoszenie.

Fot. archiwum

Koronowscy policjanci dokonali zatrzymania 49-latniego kierowcy gimbusa. Badanie trzeźwości wykazało, że prowadził pojazd mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania doszło dziś około godziny 7:30. Policjanci z Koronowa otrzymali zawiadomienie, że prawdopodobnie przewożący dzieci do szkoły kierowca jest pijany. W Dobrczu zatrzymali wskazany szkolny autobus. Okazało się, że kierowca miał w organizmie blisko 0,7 promila alkoholu. 49-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podczas kontroli w autobusie, którym kierował mężczyzna nie było już pasażerów, ale z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wcześniej podróżowało nim około 20 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Kierowca stracił prawo jazdy oraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie jest wykluczone, że usłyszy także zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Powiązane treści