Bydgoszcz
-4C
Niebo częściowo zachmurzone
95% wilgotność
Wiatr: 4km/h NE
H -4 • L -4
-5C
Czw
-4C
Pt
-5C
Sob
-5C
Nd
-9C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNietypowe skrzyżowanie do zmiany. Kto teraz będzie miał pierwszeństwo?
skrzyżowanie, szwederowo - st
29.09.2017 | 13:23

Nietypowe skrzyżowanie do zmiany. Kto teraz będzie miał pierwszeństwo?

Drogowcy zaplanowali prace na Szwederowie.

Na zdjęciu: Skrzyżowanie na Szwederowie doczeka się zmian.

Fot. ST

Jedno z najbardziej nietypowych skrzyżowań w Bydgoszczy doczeka się zmian. Nie będzie to jednak przebudowa, a korekta pierwszeństwa przejazdu.

Jeszcze w tym roku drogowcy zamierzają wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu łączącym ulice Nowodworską, Ugory, Leszczyńskiego, Orlą,  Na Wzgórze Dąbrowskiego i Podgórną. Korekty mają sprawić, że pierwszeństwo będą miały autobusy linii nr 61 jadące ciągiem ulic Ugory – Orla.

Przy okazji dla bezpieczeństwa osób z dysfunkcją wzroku przejścia zostaną wyposażone w płyty ryflowane oraz bąbelkowe. – Przed pasami zamontujemy elementy odblaskowe, czyli tzw. kocie oczka z pulsującym światłem białym – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Na ulicach Orlej i Ugory ustawione zostaną znaki wyposażone w stroboskopowe, pomarańczowe światło pulsujące, skłaniające kierowców do zachowania szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych. Tego typu znaki zainstalowano w tym roku też na ulicy Nakielskiej.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail