Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 16
19C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
20C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNiezwykle wyrównana walka o autobus Red Bulla. Quebonafide zagra w Bydgoszczy!
quebonafide w bydgoszczy
23.04.2018 | 17:18

Niezwykle wyrównana walka o autobus Red Bulla. Quebonafide zagra w Bydgoszczy!

Każdy głos się liczył.

Na zdjęciu: Quebonafide będzie gwiazdą tegorocznej edycji Red Bull Tour Bus.

Fot. Wojciech Koziara/mat. prasowe

W poniedziałek o godzinie 14:25 zakończyło się głosowanie internautów na miasta, w których Quebonafide wystąpi w ramach trasy Red Bull Music Presents. Muzyczny autobus z raperem na pokładzie w czerwcu odwiedzi między innymi Bydgoszcz.

W czerwcu Quebonafide wyruszy w trasę Red Bull Music Presents. Raper pojawi się na dachu muzycznego autobusu w miastach. Rywalizowało dziesięć miast: Toruń, Bydgoszcz, Częstochowa, Słupsk, Radom, Elbląg, Szczecin, Sosnowiec, Tarnów i Piotrków Trybunalski. Siedem z nich, którego gościć będą rapera, wybranych zostało w dwutygodniowym głosowaniu. Elbląg i Toruń od początku się nie liczyły, ale pozostałe miasta namawiały do głosowania i toczyły zażartą walkę.  Różnica między pierwszym a ósmym przez długi czas wynosiła około stu głosów.

Ostatecznie najwięcej wskazań (28086) zdobył Piotrków Trybunalski. Tuż za nim uplasował się Szczecin (28063), a pierwszą trójkę zamyka Tarnów, na który oddano 28061 głosów. Bydgoszcz, w poniedziałek rano była ósma, ale na trzy godziny przez końcem głosowania urząd miasta zachęcił do głosowania. Miasto szybko wskoczyło na pierwszą lokatę, a ostatecznie skończyło szóste z wynikiem 28050 głosów.

Do ciekawej sytuacji doszło na ostatnim premiowanym miejscu. Słupsk i Częstochowa zdobyły dokładnie tyle samo głosów – 28044 (tylko o 6 mniej niż Bydgoszcz). Zgodnie z regulaminem na siódmej pozycji sklasyfikowano to miasto, na które ostatni głos został oddany wcześniej.  W tym przypadku był to Słupsk.

Trasa Red Bull Music Presents: Quebonafide odbędzie się miedzy 3 a 30 czerwca. Daty poszczególnych koncertów zostaną ogłoszone wkrótce. Quebonafide to jeden z najpopularniejszych polskich raperów młodego pokolenia. Jego „Egzotyka” była najlepiej sprzedającym się polskim albumem 2017 roku. Płyta powstawała podczas podróży muzyka po świecie, a każdy z utworów opowiada historię związaną z jednym z odwiedzonych przez rapera krajów. To właśnie utwory z tego krążka raper zaprezentuje podczas czerwcowej trasy. Muzyczny autobus Red Bulla  będzie gościł w Bydgoszczy trzeci rok z rzędu – wcześniej nad Brdę przyjechali Natalia Nykiel (w 2017 roku) i Dawid Podsiadło (w 2016).


Powiązane treści