Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 2 • L 2
-5C
Sob
-6C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
0C
Sr
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaNakłoPolitykaNIK kontroluje samorząd w regionie. Tym razem w powiecie nakielskim
najwyższa izba kontroli_logo
21.02.2018 | 11:09

NIK kontroluje samorząd w regionie. Tym razem w powiecie nakielskim

Kontrola rozpoczęła się pod koniec grudnia 2017 roku.

Na zdjęciu: Kontrola NIK rozpoczęła się w grudniu. Dotyczy wybranych wydatków gminy Sadki

Fot. Wikipedia

Kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli dokonali kontroli dokumentów z Urzędu Gminy w Sadkach.

O szczegóły kontroli próbowaliśmy dopytać w bydgoskiej delegaturze Najwyższej Izby Kontroli. W piśmie, które do naszej redakcji przesłała dyrektor bydgoskiej delegatury NIK Barbara Antkiewicz wynika, że wspomniana kontrola cały czas jest prowadzona.

– Tematem kontroli jest realizacja wybranych wydatków przez Gminę Sadki w latach 2015-2017 – czytamy w przesłanym piśmie. Wystąpienie pokontrolne jest planowane dopiero po zakończeniu prowadzonego postępowania kontrolnego. – W wystąpieniu będzie zawarty zwięzły opis stanu faktycznego oraz ocena kontrolowanej działalności – dodała dyrektor Antkiewicz, co oznacza że wszelkie szczegóły poznamy dopiero po zakończeniu działań NIK, które cały czas są w toku.

Informację o kontroli potwierdziła nam Renata Jesionowska-Zawieja, sekretarz urzędu gminy w Sadkach. – Mogę potwierdzić, że kontrolerzy NIK rozpoczęli działania jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – mówi w rozmowie z naszym portalem. Potwierdziła przy tym, że jeszcze wczoraj przedstawiciele izby gościli w urzędzie.  

Powiązane treści