Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNikodem Wolański: Resovia też ma swoje problemy
Siatkówka-Bydgoszcz-Olsztyn-LG-6-1200x800
15.02.2016 | 13:16

Nikodem Wolański: Resovia też ma swoje problemy

Nikodem Wolański przyznaje, że sytuacja z meczu z BBTS-em była dla większości siatkarzy nowością.

Na zdjęciu: W sobotę bydgoscy siatkarze pokonali BBTS Bielsko-Biała 3:1.

W sobotnim meczu PlusLigi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz pokonali BBTS Bielsko-Biała 3:1. Dzięki zamieszaniu z ustawieniem w III secie więcej minut na parkiecie spędził Nikodem Wolański.

Bydgoscy siatkarze nie mieli większych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala, choć w III secie musieli uznać wyższość gości, którzy wykorzystali zamieszanie powstałe w wyniku błędnego ustawienia podopiecznych Piotra Makowskiego. – Set był trochę zagmatwany. Niektórzy z nas nigdy nie spotkali się z taką sytuacją i musieliśmy na bieżąco uczyć się ustawień. Jakoś wyszliśmy z tego z twarzą, a w IV secie pokazaliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną – mówił po meczu Nikodem Wolański.

Kłopoty w czwartym secie i konieczność gry Murilo Radke na pozycji przyjmującego pozwoliły 22-letniemu rozgrywającemu spędzić na parkiecie więcej czasu niż zazwyczaj – Rzeczywiście dostałem więcej minut, ale nie powiem, żeby to była komfortowa sytuacja. Na pewno jednak nie przegraliśmy z powodu tego ustawienia. Analizowaliśmy potem sytuacje i wyliczyliśmy pięć piłek, które mogliśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść i set skończyłby się inaczej – zwraca uwagę Wolański.

W sobotę Łuczniczka zagra z Resovią Rzeszów. Mistrzowie Polski w tym sezonie nieco zawodzą i ponieśli już sześć porażek. Obecnie plasują się na trzecim miejscu w tabeli, mając tyle samo punktów co druga Skra Bełchatów i o dwa oczka więcej od czwartego Lotosu Trefla Gdańsk.  – Resovia ma swoje problemy i nie gra u siebie tak dobrze jak w poprzednich latach. Na pewno będziemy walczyć i może uda się sprawić niespodziankę – zapowiada rozgrywający.

Po rozegraniu 17 meczów siatkarze Łuczniczki zajmują dziewiątą lokatę. Do ósmego AZS-u Indykpolu Olsztyn tracą już tylko dwa punkty.