Bydgoszcz
-10C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -10 • L -10
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNoc Biologów na UKW
noc-biologow
08.01.2016 | 16:03

Noc Biologów na UKW

Trwają zapisy na bydgoską edycję ogólnopolskiej imprezy.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego Noc Biologów

Fot. materiały prasowe

Mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mają niepowtarzalną szanse poznania niektórych tajemnic biologii. Odkryją je uczestnicy Nocy Biologii. Ty także możesz do nich dołączyć. 

Noc Biologów to cykliczna impreza, która odbywa się w kilku polskich miastach od 2012 roku. Organizują ją pracownicy wydziałów przyrodniczych uniwersytetów polskich, którzy chcą podzielić się swoimi pasjami z innymi. Cel akcji to upowszechnienie wiedzy biologicznej poprzez ukazanie skomplikowanych procesów i zjawisk przyrodniczych w sposób przystępny dla osób na co dzień nie związanych z nauką.

Tegoroczna edycja odbędzie się 15 stycznia 2015 roku. Imprezę w naszym mieście przeprowadzą pracownicy Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Podczas niej odbędą się warsztaty pokazujące m.in. jak wydobyć informację z DNA, na czym polegają techniki rozmnażania roślin in vitro, jak złapać komórki i unieruchomić je w kapsułce. Zaplanowany jest także wykład dotyczący życia w glebie, podczas którego zostaną pokazane nagrania z nowatorskiego systemu kamer stosowanych w Laboratorium Badań Behawioralnych Katedry Biologii Ewolucyjnej UKW.

W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku. Jedynym ograniczeniem jest liczba miejsc na poszczególne zajęcia. Na najbliższą edycję imprezy pozostało już niewiele wolnych miejsc, więc chętne osoby powinny jak najszybciej dokonać rezerwacji. Wykonuje się ją na oficjalnej stronie internetowej promującej wydarzenie. Tam też zamieszczony jest dokładny program imprezy.

Powiązane treści