Bydgoszcz
15C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 15 • L 15
11C
Sr
7C
Czw
17C
Pt
16C
Sob
13C
Nd
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNoc Biologów na UKW
noc-biologow
08.01.2016 | 16:03

Noc Biologów na UKW

Trwają zapisy na bydgoską edycję ogólnopolskiej imprezy.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego Noc Biologów

Fot. materiały prasowe

Mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mają niepowtarzalną szanse poznania niektórych tajemnic biologii. Odkryją je uczestnicy Nocy Biologii. Ty także możesz do nich dołączyć. 

Noc Biologów to cykliczna impreza, która odbywa się w kilku polskich miastach od 2012 roku. Organizują ją pracownicy wydziałów przyrodniczych uniwersytetów polskich, którzy chcą podzielić się swoimi pasjami z innymi. Cel akcji to upowszechnienie wiedzy biologicznej poprzez ukazanie skomplikowanych procesów i zjawisk przyrodniczych w sposób przystępny dla osób na co dzień nie związanych z nauką.

Tegoroczna edycja odbędzie się 15 stycznia 2015 roku. Imprezę w naszym mieście przeprowadzą pracownicy Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Podczas niej odbędą się warsztaty pokazujące m.in. jak wydobyć informację z DNA, na czym polegają techniki rozmnażania roślin in vitro, jak złapać komórki i unieruchomić je w kapsułce. Zaplanowany jest także wykład dotyczący życia w glebie, podczas którego zostaną pokazane nagrania z nowatorskiego systemu kamer stosowanych w Laboratorium Badań Behawioralnych Katedry Biologii Ewolucyjnej UKW.

W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku. Jedynym ograniczeniem jest liczba miejsc na poszczególne zajęcia. Na najbliższą edycję imprezy pozostało już niewiele wolnych miejsc, więc chętne osoby powinny jak najszybciej dokonać rezerwacji. Wykonuje się ją na oficjalnej stronie internetowej promującej wydarzenie. Tam też zamieszczony jest dokładny program imprezy.

Powiązane treści