Bydgoszcz
13C
Słonecznie
66% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 13 • L 13
16C
Wt
16C
Sr
16C
Czw
14C
Pt
13C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINocne zatrzymanie na autostradzie. Jechał nią pojazd ważący ponad sto ton!
zatrzymanie_A1_NowaWies_WITD
26.09.2017 | 16:34

Nocne zatrzymanie na autostradzie. Jechał nią pojazd ważący ponad sto ton!

Transport do Gdańska nie dojechał, zatrzymali go inspektorzy transportu drogowego.

Na zdjęciu: Zatrzymany zestaw pojazdów ważył aż 116 ton. Według dokumentów mógł jedynie 70.

Fot. WITD Bydgoszcz

116 ton – tyle ważył zespół pojazdów, który z Poznania do Gdańska transportował tramwaj autostradą A1. Problem w tym, że przewoźnik, który go wykonywał, miał zgodę na przejazd zestawu ważącego o niemal 50 ton mniej.

Do zatrzymania nienormatywnego pojazdu doszło w nocy z 23 na 24 września w okolicach miejscowości Nowa Wieś. Kierowca dysponował specjalnym zezwoleniem kategorii VII na przejazd, ale jego waga zdecydowanie przekraczała tę deklarowaną. Zamiast 70 ton całkowita masa 15-osiowego zestawu wynosiła właśnie wspomniane 116 ton. Zgadzały się za to wymiary zewnętrzne – określono je na 48 metrów (długość) i 4,5 metra (szerokość).

Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne, a cały transport wstrzymano. W dalszą podróż pojazd będzie mógł ruszyć dopiero po uzyskaniu nowego zezwolenia weryfikującego jego masę całkowitą.

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, nocne kontrole, w tym pojazdów nienormatywnych, mają na celu nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa innym użytkownikom ruchu, ale również ochronę infrastruktury na terenie regionu.

Powiązane treści