Bydgoszcz
21C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 21 • L 21
19C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNocny napad w ogródku piwnym. Na Starym Rynku doszło do niebezpiecznego zdarzenia
DSCF0033 (Copy)
20.07.2016 | 14:05

Nocny napad w ogródku piwnym. Na Starym Rynku doszło do niebezpiecznego zdarzenia

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło w jednym z ogródków piwnych znajdujących się na Starym Rynku.

Fot. Stanisław Gazda

W minioną niedzielę (17.07) policjanci zatrzymali jednego z mężczyzn, który napadał na bydgoszczanina i okradł go. Do zdarzenia doszło we wtorek (12.07) w nocy w jednym z ogródków piwnych znajdujących się na Starym Rynku.

W tym czasie siedzący tam 21-latek został zaatakowany przez dwójkę mężczyzn. Napastnicy kilkakrotnie go uderzyli, a następnie zmusili do oddania im srebrnego naszyjnika i bransoletki oraz telefonu komórkowego i czapki. Po zabraniu tych rzeczy, sprawcy oddalili się w kierunku przystanku autobusowego i weszli do pojazdu. Jednak szybko z niego uciekli, gdy zorientowali się, że pokrzywdzony wezwał policjantów.

Funkcjonariusze z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zebranych informacji wytypowali jednego z rozbójników. Udało się go zatrzymać w niedzielę (17.07) w barze w centrum miasta. 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Podejrzany usłyszał zarzut rozboju, za który grozi mu do 12 lat więzienia. Jak na razie trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Ponadto okazało się, że mężczyzna był już wcześniej notowany za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Policjanci wciąż szukają drugiego mężczyzny, który napadł na 21-letniego bydgoszczanina.

Powiązane treści